Jako pokaždé panovala na místě už před samotným startem vyjížďky úžasná atmosféra. Akci si nenechaly ujít téměř všechny věkové skupiny jezdců. V kočárku dokonce jeli i ti nejmenší v doprovodu svých rodičů na bruslích.

Na účastníky tentokrát čekala obměněná a prodloužená trasa. Ta musela být nakonec kvůli mírnému dešti zkrácena, o nový úsek však bruslaři nepřišli.

„Kolem deváté hodiny nám začalo trochu pršet. Kvůli bezpečnosti účastníků jsme tedy museli trasu o něco zkrátit. Akce však byla celkově vzhledem k počasí v minulém týdnu velmi povedená," řekl k prvnímu nočnímu bruslení letošní sezóny jeden z jeho hlavních organizátorů Jan Krejčíř.

Jeho názor sdíleli také ostatní jezdci, kteří se na první noční vyjížďku už těšili dlouhou dobu dopředu. „Na podobných akcích jsem už byla v jiných městech a musím říct, že noční bruslení v Opavě patří k těm úplně nejlepším. Jsem velmi ráda,že do toho organizátoři šli i přesto, že neměli jistotu, jak to bude s počasím," uvedla Barbora Hájková, která se na noční Opavu přijela podívat z Ústí nad Labem, a pokračovala:

„Nejvíce mě zaujala členitost samotné trasy. V mnoha případech probíhají podobné noční vyjížďky pouze na jednom úseku, který se jezdí pořád dokola. V Opavě si může člověk krásně prohlédnout téměř celé město."

První noční vyjížďka potvrdila, že bruslaři opravdu nejsou žádné padavky. Noční Opavou se letos pojede ještě třikrát. Další možnost zúčastnit se této jedinečné akce budou mít všichni zájemci 10. června, 22. července a 9. září.

Doporučuji poznačit si tato data v kalendáři. Noční vyjížďky totiž opravdu stojí za to!