Labyrint se nachází poblíž hlavní silnice v ulici Olomoucké, poměrně nedaleko místa, kde bylo situováno během premiérového ročníku v loňském roce.

„Inspirovali jsme se vzorem ze zahraničí. Po domluvě se zemědělci vytipujeme místo a jakmile dojde k zaměření přes GPS, vysekáme v kukuřičném poli cesty. Následně se instalují jednotlivé prvky, které návštěvníci v bludišti hledají,“ popisovala Jitka Janichová, jednatelka provozovatele, jímž je společnost Fit - Jump.

Prozatímní účast v opavském labyrintu si pochvaluje. V Moravskoslezském kraji je letos jediné, celkově jich na území republiky naleznete dvanáct.

„Chtěli jsme jich vybudovat více, ale především v Čechách to na některých místech nedopadlo. Nepřálo nám hlavně počasí. Velké teplo a sucho někde zapříčinilo, že kukuřice nevzrostla do takové výšky, aby zde mohlo bludiště vzniknout. V Opavě se to ale povedlo, lidé projevují zájem a chodí, což je dobře,“ pokračovala Jitka Janichová.

Zítra večer se v labyrintu na okraji slezské metropole uskuteční Noční bloudění u Kukuřičáků. Doba mezi 21. až 23. hodinou je doporučena pro rodiny s dětmi. Po jedenácté mohou začít bloudit odvážnější. Pokud dorazíte ve strašidelných kostýmech, můžete se těšit na slevu vstupného.

„Už se to letos v Opavě bude konat podruhé. Večerní bloudění je jiné než to denní. Po jedenácté večer totiž budou návštěvníci v bludišti strašeni,“ usmívala se Jitka Janichová.