To donutilo přibližně sto padesát nájemníků z domu na Haškově ulici č. 4 přijmout usnesení, že budou proti zrušení „své“ pošty protestovat. „Požadujeme, aby byla pošta navrácena,“ řekl jejich zástupce Vladimír Galgonek. „Opava je natolik velké město, aby si zasloužilo poštu, která by měla otevřeno déle než hlavní pošta na Masarykově ulici,“ popsala vedoucí opavských pošt Jitka Březinová nejen důvod otevření pobočky, ale zároveň i jednu z hlavních výhod, kterou podle ní obyvatelům přinese.

„Bohužel Opava není zas až tak velká, abychom si zde mohli dovolit otevírat stále nové pobočky. Zvažovali jsme to ze všech hledisek a rozhodli jsme se uzavřít právě poštu na Olomoucké ulici,“ řekla Jitka Březinová s tím, že tamější pobočka nebyla dostatečně vytížena, a proto se i z ekonomického hlediska ukázalo její zrušení jako nejrozumnější.

Navíc v dosahu sedmi set metrů je prý další pobočka na západním nádraží. Slavnostního otevření pobočky se osobně zúčastnil i náměstek primátora Jaroslav Horák (ČSSD). Jak on, tak přestavitelé státního podniku České pošty i šest zaměstnankyň, které se budou při náročné jedenáctihodinové otvírací době na pobočce střídat, bylo ze svého pracoviště nadšeno. „Budeme se snažit vycházet lidem co nejvíce vstříc, aby byli spokojení,“ svěřila se redakci vedoucí nově otevřené pošty Sylvie Kowalská. Jitka Březinová upřesnila: „Otevřeno máme sedm dní v týdnu, k dispozici je velké parkoviště a lidé zde mohou zásilky nejen podávat, ale i vyzvedávat.“

Také ředitel obchodního centra Silesia Alan Rajnůšek si novou poštu pochvaluje: „Stejně jako my i pošta jde tímto směrem k zákazníkům.“ To si však nemyslí předseda domovní samosprávy domu na Haškově ulici č. 4. „Během týdne si s paní Březinovou sjednám schůzku a na ní budu požadovat, aby se pošta na sídliště opět vrátila,“ řekl Vladimír Galgonek.

Prostory pošty, která prý na sídlišti jen pár metrů od městské nemocnice byla již od roku 1968, jsou však podle vedoucí opavských pošt už nevyhovující. Samotní návštěvníci obchodního centra jsou otevřením pobočky nadšeni. „Určitě ji budu využívat, je to dobrá věc,“ odpověděl jeden z nich, jevištní technik Hynek Mucha na otázku, co říká na otevření pošty v Tescu. O poznání větší radost však projevovala Kristýna Juchelková, prodavačka z obchodu, který s otevřenou poštou sousedí. „Je to výborné, dlouho jsem na to čekala. Kousek odtud bydlím, jsem za novou poštu strašně ráda.“