V pátek zde totiž v 15 hodin otvírají poblíž městského koupaliště a sportovního areálu nové dětské hřiště. To projektant koncipoval jako vodní hrad, snad proto, že od ostatní pevniny ho z jedné strany odděluje potok Hradečná a z druhé řeka Moravice. Kdo chce dál, musí po mostě.

Hřiště pro děti chybělo v Hradci nad Moravicí již delší dobu. Ale místní uvažovali trochu jinak než ostatní: „Víme, že nejčastěji hlídají děti v podobných areálech babičky a dědové. A tak jsme se rozhodli, že i oni mohou areál aktivně využít, a přidali jsme sem šlapadlo, na kterém mohou právě starší lidé udržovat svoji kondici,“ řeklak nápadu tisková mluvčí hradecké radnice Jitka Kotačková.

Celý prostor hřiště je oplocený, plot znázorňuje hradby, nechybí vstupní brána inspirovaná Červenou bránou hradeckého zámku, dvě strážní věže a obloukové bastiony se střílnami. Dětský areál je osvětlen svítidly využívajícími solární energii, která jsou zakomponována do hradeb a podporují tak nejen bezpečnost v prostoru dětského hřiště, ale také večerní vizuální efekt.

Samozřejmostí jsou pak hrací a zábavné prvky nebo posezení ve stínu pergoly.

Otevření hřiště bude doprovázet zábavný odpolední program na pěší zóně v Podolské ulici i na nově otevřeném hřišti. „Po otevření hřiště zatančí děti ukázky latinskoamerických tanců a budou následovat hry, soutěže a legrace,“ pokračovala Kotačková a vyzdvihla představení Divadla Pohoda z Ostravy. „To zahraje dětem loutkové pohádky O Červené karkulce a O Sněhurce, ve kterých si budou moci zahrát i samy děti.“