Není to tak dávno, co nám jeden čtenář poslal na starostu Nových Lublic stížnost a volal po tom, aby byl starosta Škrobánek odvolán. Čtenář dále tvrdil, že první muž obce dokonce zakládal černé skládky. Tenkrát se nám nepodařilo zjistit, co je na čtenářově tvrzení pravdy a zvlášť nám nepomohly ani jím zaslané fotografie, kde měl být přímo starosta při zakládání skládky.

Tak jako tak ale došlo ke změně. V Lublicích se nové zastupitelstvo v čele se starostou v sobotu volilo kvůli nesvárům. Navíc v předchozích volbách z roku 2010 měli v obci pouze jednu kandidátku, jíž vévodil právě Jan Škrobánek. Když pak někteří zastupitelé odstoupili a nebyli za ně náhradníci, muselo se v Lublicích volit znova.

Vítězství slavilo Sdružení nezávislých kandidátů, které vede dosavadní místostarosta Libor Kotlář. Ten se právě díky volbám stal hlavou obce. Jeho sdružení dostalo celkem 73,13 % hlasů a v zastupitelstvu bude mít jedenáct křesel. Oproti tomu Sdružení nezávislých kandidátů Jana Škrobánka dostalo pouhých 26,87 % a v patnáctičlenném zastupitelstvu tak obsadí pouze čtyři křesla.

Nové Lublice mají celkem dvě stě obyvatel, z toho 183 oprávněných voličů. K volebním urnám jich v sobotu přišlo celkem 153. Jasný důkaz toho, že jim dění v obci není lhostejné.