Nedávno totiž získala obec areál fotbalového hřiště a jeho okolí a rozhodla se, že s pomocí lidí z obce prostor upraví a zvelebí tak, aby se stal centrem života a volného času v obci.

V současné době je prostor, který využívají především sportovci a hasiči, a občas hostí i jiné veřejné akce, poměrně zanedbaný a neudržovaný. Proto obec iniciuje v blízké době veřejné setkání obyvatel Nových Sedlic, na kterém dostane každý možnost vyjádřit se k záměru a k tomu, co zde vznikne.

„Poté budeme jednotlivé návrhy konkretizovat a s pomocí odborníků se připraví projekt. Rádi bychom zde měli chodníky, zpevněné plochy, parkoviště nebo dětské hřiště,“ naznačila starostka Nových Sedlic Zuzana Rohovská a dodala: „Jsem ráda, že se nám podařilo komisi přesvědčit o smysluplnosti našeho projektu a že jsme ukázali, že naše plány smysl mají.“

Plány v Nových Sedlicích ale nezaujaly jen Nadaci VIA, ale také některé osobnosti, které se staly jeho garanty. Jsou jimi sochař a pedagog Kurt Gebauer, režisér Aleš Koudela, pedagog Slezské university Jiří Siostrzonek, farář Adam Kryštof Málek z farnosti v Komárově, místostarosta Kyjovic Zbyněk Petruška, ale i Opavský a hlučínský deník.

Nové Sedlice v top společnosti
Své projekty letos přihlásilo 57 organizací a obcí a Novosedličtí se v prvním kole dostali do top dvanáctky finalistů. Ty pak zástupci hodnotící komise osobně navštívili. „Moc nás těší, že se setkáváme se stále větším počtem lidí, kteří nejsou lhostejní ke stavu svého okolí a záleží jim na budoucnosti místa, kde žijí,“ říká ředitel Nadace VIA Jiří Bárta. „I proto jsme rádi, že můžeme těm pěti nejlepším nabídnout vyšší finanční podporu než v minulosti.“