Za znepokojivé a varovné se dají označit první výsledky úsekového měření, které bylo nově nainstalováno v Hlučíně, konkrétně v 372 metrů dlouhém frekventovaném úseku v Celní ulici. Měření zde probíhá oboustranně, a to od restaurace U Čochtana až po křižovatku s ulicí Na Krásné vyhlídce.

Čísla z radarů ukazují jediné někteří řidiči se toho při jízdě kolem štěrkovny skutečně nebojí. Údaje z minulého pátku, 23. listopadu, hovoří takto: 720 přestupků, z toho 537 ve směru z Děhylova do centra, 183 přestupků ve směru opačném, 16 řidičů jelo rychlostí mezi 90 a 100 kilometry za hodinu a šesti bylo naměřeno více než 100 kilometrů. Ručička na tachometru suverénního rekordmana se zastavila dokonce na 117 kilometrech.

„Toto jsou údaje, které jsme měli k dispozici v pátek k šesté hodině ranní. Musím říci, že mě osobně překvapil vysoký počet přestupků ve směru z Hlučína ven, čekal jsem, že více hříšníků zachytí měření při jízdě z Děhylova do města. Předpokládám ale, že počet přestupků bude postupně klesat,“ vypočítává velitel Městské policie Hlučín Luděk Olšovský.

Úsekové měření v Celní ulici ale není jediné, které hlídá dopravu v Hlučíně. Od začátku roku 2017 kontrolují jízdu motoristů také radary v části Ostravské ulice.

„Od té doby se zde provoz zklidnil. Loni jsme zde evidovali přes tři tisíce přestupků, prognóza do konce letošního roku je do jednoho tisíce,“ dodává Luděk Olšovský.