Šilheřovický zámek je prodán.

Nový majitel, kterým se stala akciová společnost z Ostravy-Mariánských Hor Racimolo Roni, však příliš spěchal a začal opravovat zámek i bez povolení památkářů. Redakci to potvrdila referentka památkové péče Městského úřadu Hlučín Karin Vitásková.

„Na zámku byly prováděny práce bez vědomí orgánu státní památkové péče. Majitel to však napravil a ve čtvrtek kontaktoval orgán státní památkové péče a zástupce Národního památkového ústavu. Na společné schůzce byly předjednány následující kroky, které budou probíhat v souladu s orgány státní památkové péče,“ informovala Karin Vitásková.

Podle starosty Šilheřovic Martina Čecháčka by měl zámek sloužit turistickému ruchu. „Časem by tam měly vzniknout ubytovací kapacity, hlavní sál by měl sloužit k různým konferencím. Nabízí se také výhodná spolupráce s TJ Mittal Ostrava, která vlastní golfové hřiště v zámeckém parku,“ prozradil starosta.

Potvrdil také, že v současné době probíhají na zámecké budově nutné opravy. „Oprava okapů, střechy, oken, odtokových kanálů pro dešťovou vodu,“ vyjmenovává Martin Čecháček a dodává, že prodej zámku v současné době nijak neovlivní život v obci. „Vstup do zámeckého parku je nadále zachován, časem by měl pravděpodobně řešit vstup a pohyb v parku nějaký návštěvní řád parku,“ doplnil.

Skutečnost, že má zámek nového majitele, potvrdila rovněž ředitelka Středního odborného učiliště a hotelové školy v Šilheřovicích Marie Měchová. „S novým majitelem jsme již jednali. Odborný výcvik a praxe žáků budou i nadále pokračovat ve stejném režimu jako doposud,“ uvedla Marie Měchová.