„Akce začíná v sobotu v 9 hodin. Podle všeho by mělo přijet dost lidí. V provozu bude rybářská bašta, budou se grilovat rybí speciality. Vstup je zdarma,“ řekl provozovatel areálu Davidova mlýna Jan Raška s tím, že lidé si budou moci zachytat pstruhy.

V sobotu v 8 hodin ráno pak začíná výlov rybníka Nezmar v Dolním Benešově. Ten bude pokračovat i v neděli. Potvrdil to Vladimír Kubíček z dolnobenešovského střediska Rybářství Hodonín.

„Pokud bude příznivé počasí, mohla by dorazit tak tisícovka lidí,“ zmínil. Návštěvníci se v tomto případě mohou těšit na ukázku tradičního výlovu ryb a ochutnávku rybích specialit.

Nutno na závěr podotknout, že výlov už mají například za sebou v Arboretu, Litultovicích či Štáblovicích.

Zdražování ryb se prý nechystá, ceny zůstávají při starém

Sumec, štika, candát, kapr, amur, lín, pstruh či tolstolobik. To vše uvízne v sítích rybářů během tohoto víkendu.

„Prodávat se budou veškeré druhy ryb. Nezdražili jsme, ceny jsou stejné jako minulý rok. Ti, co si nebudou chtít rybu koupit, se mohou přijet aspoň podívat, jak porostl bílý sumec, kterého tady máme. Loni měl metr a 15 centimetrů. Další zdejší raritou je sibiřský jeseter,“ řekl Jan Raška, provozovatel areálu Davidova mlýna s tím, že provoz je celoroční.

„Ryby, které vylovíme, se do dvou týdnů zase doplní. Prodej vánočních kaprů by měl začít okolo 15. prosince. Naše ryby jsou chutnější a čistší, máme totiž vodu z Kružberku. Jedná se tedy v podstatě o bioprodukt,“ zmínil.

Za ryby nezaplatíte víc ani v Dolním Benešově. „Nezdražovali jsme. Myslím si, že si v dnešní době nikdo zdražovat nedovolí,“ uvedl Vladimír Kubíček z dolnobenešovského střediska Rybářství Hodonín, pod něž rybník Nezmar patří.

„Kromě kapra, který vždycky vede, si lidé mohou o víkendu koupit také štiku, sumce, candáta, amura či tolstolobika,“ doplnil.

Lucie Orbanová, Veronika Schindlerová