„V Hlučíně v minulosti Farmářské trhy byly, jejich pořadatelem na zdejším náměstí bylo město. Vlivem nedávných nařízení vlády došlo k jejich přerušení. Přišli jsme tedy s nápadem propojit naši kavárnu, kterou zásobují farmáři z regionu a blízkého okolí, s formou farmářského trhu a představit jejich výrobky i jinak. A dát našim zákazníkům na vědomí, že to, co si zakoupí u nás, opravdu vyprodukuje jejich soused,“ říká Karel Janoš.

V neděli se bude prezentovat 15 producentů, kteří představí své výrobky, mezi nimiž nebude chybět čerstvý med od hlučínských včelařů, domácí sirupy, ovocná vína, piva z minipivovarů, sýry, chilli omáčky aj. Zkrátka nepřijdou ani děti, kromě dobrot se mohou vyřádit ve dvou hernách nebo dětském hřišti, k dispozici bude i pikniková louka.

Návštěvníci se mohou seznámit i s projektem ekologického aquaponického systému produkce potravin, který spojuje chov ryb a pěstování ovoce a zeleniny bez půdy. Živinami nasycená voda z chovu ryb se využívá k růstu rostlin a systém produkuje rostliny a ryby v nejvyšší kvalitě, vše bez hnojiv a chemikálií. „Na Farmářských trzích zřejmě půjde o novinku, která ještě prezentována nebyla,“ poznamenává Karel Janoš.

Hráškův farmářský dvůr bude možno v Hlučíně navštívit vždy jednou měsíčně od 9 do 15 hodin.
V rodinné kavárně Hrášek se stále něco děje. Události vhodné nejen pro rodiny s dětmi můžete sledovat na sociálních sítích kavárny (facebook.com a instagram).