Do hor v sobotu vyrazily tisíce lyžařů, dnes už jich bylo podstatně méně. Sněhová vrstva se na svazích se podstatně ztenčila. „Sníh taje a prší, na sjezdovkách je kolem patnácti čísel rozmáčeného sněhu, někde se objevují hnědé fleky. Provoz budeme držet jen jak to půjde, zatím jsme zrušili jen večerní lyžování,“ řekl Marcela Sedláčková ze šumperského skiklubu, který provozuje sjezdovky na Červenohorské sedle.

Právě areál na Červenohorském sedle na rozmary počasí tvrdě doplácí, není zde totiž umělé zasněžování. Ale i v ostatních areálech, kde si pomáhají výrobou technického sněhu nebyl obrázek o moc lepší. „Návštěvnost je dnes hodně slabá, k dešti a mlze se přidal vítr. Lanovka je ale zatím v provozu,“ řekla Karla Kubíčková z lyžařského areálu Bonera na Ramzové.

Mimo provoz již zůstalo několik areálů na Jesenicku, Kromě Ostružné také Filipovice a Lipová Miroslav. „Už se nám ozvaly kurzy, které měly jet do těchto areálů. My jsme na tom ještě dobře,“ řekl Rostislav Procházka z centra Proskil v Branné. Mnoho lyžařů odjíždělo z hor zklamáno a počasí proklínali. „Víkend jsme měli naplánovaný dlouho dopředu, takže jsme vyrazili. O slušném lyžování nemůže být řeč. Děti navíc byly po hodině úplně mokré, takže balíme,“ řekl včera Jiří Kopecký z Olomouce, který si přijel zalyžovat do Ramzové s celou rodinou.

Nejvíce sněhu dosud leží na Ovčárně, kde se o víkendu střídal déšť se sněhem. Na svazích se dosud drží kolem 80 čísel sněhu. „Tady nás obleva nejspíš katastrofálně nezasáhne, i když prognózy počasí jsou na příští dny také nejisté,“ řekl dispečer horské služby ze stanice Ovčárna.