„Ani neustále se měnící vládní nařízení nakonec neodradila představitele města od rozhodnutí pustit se do příprav této tradiční akce. Výsledkem je speciální varianta odpustu pro letošní rok. Přináší s sebou několik nezbytných změn, které však, jak věříme, nezabrání tomu, aby si lidé po roční přestávce tento svátek opět užili,“ říká mluvčí kravařské radnice Eva Hanzlíková.

Premiéra v zámeckém parku

První novinkou je změna termínu, doba trvání se zkrátí na tři dny. Akce začne v pátek 20. srpna a skončí v neděli 22. srpna. Ve čtvrtek ani v pondělí odpust nebude, ruší se tak i ohňostroj. Odpust se rovněž rozšíří i do areálu zámeckého parku, kde se bude odehrávat kulturní program. Pátek bude patřit hlavně dětem, připraveny budou kostýmované prohlídky zámku, soutěže a další zábava. Sobotní odpoledne se ponese v duchu swingu, uskuteční se taneční workshopy nebo večerní swingová tančírna.

V neděli dopoledne proběhne tradiční mše svatá v kostele sv. Bartoloměje, na farní zahradě pak bude připraven odpolední program pro rodiny s dětmi. „Chrám sv. Bartoloměje ožije v neděli ještě jednou, a to v 19 hodin, kdy se zde uskuteční koncert písničkáře Pavla Helana. Také v zámeckém parku se příchozí mohou v neděli těšit na pestrou zábavu. Připraveno bude vystoupení dechové kapely, bubenická show i akrobaté a Cirkus trochu jinak,“ dodává Eva Hanzlíková. Tečku za odpustem napíše koncert místní rockové kapely Prajzský výběr.

Kolotoče, stánky, hudba

Samozřejmě návštěvníci nepřijdou ani o kolotoče, stánky a další atrakce, ty vyrostou na dobře známém místě – v areálu Mezivodek. „Připravený program je opravdu bohatý, na své si přijdou všichni návštěvníci. Bohužel musíme také počítat s tím, že pokud se epidemická situace zhorší a vládní nařízení si to vyžádají, bude muset být celá akce zrušena. Doufáme však, že se tak nestane. Zároveň bychom chtěli touto cestou požádat všechny návštěvníky, aby po celou dobu odpustového veselí dodržovali platná hygienická opatření,“ doplňuje kravařská starostka Monika Brzesková. (ber)