Zájemci si budou moci prohlédnout nejenom porodní sály a jejich vybavení, ale zpřístupněna budou také všechna oddělení - tedy šestinedělí, operační oddělení či ambulance. Rodinné foto lze pořídit u nového fotokoutku před oddělením šestinedělí.

V opavské porodnici proběhne i letos Den otevřených dveří.V opavské porodnici proběhne i letos Den otevřených dveří.Zdroj: se souhlasem SNO

Účast na akci přislíbili i zástupci Slezské univerzity v Opavě - oboru porodní asistence, a tak i v letošním roce bude možné vyzkoušet si různé trenažéry a porodnické pomůcky určené k výuce. Samozřejmostí budou prezentace firem zabývajících se porodnickou a novorozeneckou tematikou a své zboží představí společnosti Onapharma, Slezská harmonie, Sunar, Medela, POSPOLU nebo Duly. Akce se zúčastní rovněž zástupci dvou zdravotních pojišťoven, kterými jsou Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a RBP zdravotní pojišťovna.

Opavská realitní kancelář nabízí kuriózní byt k pronájmu, 20. května 2024.
Minibyt jako v Asii. Realitka v Opavě nabízí 1+kk o devíti metrech čtverečních

„Chtěl bych srdečně pozvat širokou veřejnost - především nastávající maminky, ale také například studenty škol a všechny zájemce o oblast porodnictví, ať se na náš Den otevřených dveří přijdou podívat. Program bude pro všechny určitě velmi zajímavý," uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Slezské nemocnice Marek Fabian.

Návštěvníci si z akce odnesou množství informací, ale také drobné dárky. Tradičně bude vyhlášena soutěž o hodnotné ceny. Lékaři porodnice budoucím rodičkám v případě zájmu provedou 3D ultrazvuk na novém přístroji a maminky si domů zdarma odnesou fotografii svého miminka.

Polyfunkční dům v Hlučíně.
Problematická proluka v Hlučíně? Řešením má být nový polyfunkční dům

„Rád bych pozval veřejnost a budoucí maminky na Den otevřených dveří naší porodnice, protože jak návštěvníci skutečně uvidí, tak máme co nabídnout. Naší snahou je zajišťovat rodičkám dlouhodobě co nejvyšší komfort, o čemž svědčí i ta skutečnost, že máme stále nadprůměrné počty porodů a spokojenost rodiček neustále roste. Stále oddělení zdokonalujeme a máme připraveny další novinky, které tady ještě loni nebyly. Přijďte se podívat,” pozval veřejnost k návštěvě i ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert.