Hlučínský festival je o tom, že během tří dnů spolu změří síly trojice společností, které se zabývají výrobou zábavní pyrotechniky. Začátek včera obstarala domácí a zároveň pořádající TARRA pyrotechnik. Po ní dnes večer od 21 hodin přijde na řadu slovinsko-slovenská POTOČNIK-PRIVATEX a zítra bude nebe nad štěrkovnou patřit Litevcům z VILNIAUS SALIUTAS.

„Letos každá soutěžící společnost zahájí vlastním ohňostrojným designem úvodní dvě minuty představení povinnou částí ohňostroje na hudební skladbu Vltava z cyklu symfonické sbírky Má vlast od českého skladatele Bedřicha Smetany. Tato hudební skladba oslavuje výročí sta let založení Československa, které připadá na letošní rok,“ uvedl jeden z organizátorů Michal Křižák z TARRA pyrotechnik.

Veletrh volnočasových aktivit opět hostily prostory Obchodního centra Breda&Weinstein.
Veletrh volnočasových aktivit zapsal třetí ročník

Pyromuzikální show, tedy představení, při němž koresponuje hudba s ohňostrojným představením, dokáže dostat diváky do varu.

„Pevně doufáme, že nás podrží počasí a celková návštěvnost se bude blížit nebo překoná návštěvnost prvního ročníku, kdy na festival dorazilo za tři dny kolem 60 tisíc lidí a podaří se tak vytvořit skvělou atmosféru, která tradičně na Hlučínském jezeře panuje,“ poznamenal před začátkem letošního festivalu Michal Křižák.

Známý ostravský soudní lékař a celorepubliková kapacita z oboru Igor Dvořáček.
Dokonalá vražda neexistuje. Pachatel nakonec vždy udělá chybu