Například Tomáš Zemba si přijel pro betlémské světlo do Krnova až ze Slezských Rudoltic. Na hlavním nádraží byl se svíčkou ve skleněné kouli mezi prvními, aby mohl doma na Osoblažsku co nejdřív předat sousedům toto poselství míru. Nebyl sám, koho čekal technický problém jak přepravovat v autě knot s otevřeným ohněm.

Na nádraží vyhlíželi Betlémské světlo také skauti z oddílu Krnovská trojka, protože se těšili na setkání s polskými partnery. Ti jim letos připravili zajímavé překvapení. Přímo na peróně u vlaku spontánně uspořádali koncert branického souboru Zazik. Ten dokonce vydal speciální vánoční album se svými písněmi, kterým dominuje nakažlivá titulní skladba Světlo z Betléma.

Lidé, kteří si přišli k vlaku pro Betlémské světlo chtěli společné fotografie s polskými harcery i další hudební přídavky, takže přihlížející železničáři si už museli významně poklepávat na hodinky, aby vlak stihl vyjet na čas a aby se betlémské světlo dostalo včas také do Opavy.

Do Opavy dorazilo Betlémské světlo téměř načas. Svou lucerničku si přišel na nádraží Opava-západ i Pavel Moravec z Bolatic s rodinou. „Chodíme sem pravidelně. Jen loni jsme museli na nádraží Opava-východ, když tady byla výluka,“ uvedl Pavel Moravec.

Více než dvacet let si pro Betlémské světlo na toto nádraží chodí i Zuzana Paverová z Hněvošic. „Sejde se nás tu vždy několik rodin. Dáváme pak světlo do našeho kostela,“ uvedla.

Zapálit světlo přímo v jeskyni Narození v Betlémě připadlo letos dvanáctiletému chlapci z rakouské obce Hochburg-Ach v okrese Braunau. Slavnostní rozdělení světla skautským oddílům proběhlo v sobotu ve Vídni v kostele sv. Františka z Assisi na náměstí Mexikoplatz.