Nechybějí stánky s občerstvením, ale i vojenskými suvenýry a oděvy. Všude, kam se člověk rozhlédne, se pohybují lidé v dobových uniformách. Je zde neskutečně prašno.

Tak přesně to vypadalo v sobotu krátce po poledni v Milostovicích u vojenského srubu OP S 25 Trigonometr. To zde začalo defilé vojenské techniky, která se následně účastnila čtyř bojových ukázek.Vprvní z nich se jednotky obrany státu bránily Freikorpsu, následovalo napadení Československa německým wehrmachtem.

Největší počet obrněné techniky byl k vidění při ukázce Ostravsko-opavské operace, kde se oproti loňskému roku objevily i dvě repliky německého tanku Tiger. Stejně jako v uplynulém roce, ani letos počasí akci nějak výrazně nepřálo, bylo chladno. Ani toto počasí lidi nedonutilo, aby si tuto výjimečnou akci nechali ujít.

V závěru se však ochladilo natolik, že na cvičení Československé armády před rokem 1989 a následnou ukázku aktivních záloh zůstalo jen pár desítek lidí. Po dvou letech byl opět k vidění unikátní prvorepublikový tank LT 38, nechyběly ani přelety vrtulníku MI 24.