Když zjistil, že vyplavení lidé ze všeho nejvíc potřebují čisticí prostředky a potraviny, okamžitě kontaktoval vedení města a našel odezvu. Doslova za pár hodin byla na parkovištích u dvou obchodů ve městě zřízena dvě stanoviště pro veřejnou sbírku.

„Kolemjdoucím jsme vysvětlovali, co a proč děláme, a setkali jsme se s maximální vstřícností. Lidé ochotně zamířili do prodejen, nakoupili v nich potřebné věci a přinesli nám je,“ vzpomíná starostova asistentka Olga Lokajová, která zajišťovala chod jednoho stanoviště.

Za nejdojemnější zážitek považuje setkání s asi pětiletou holčičkou, která za ní přišla sama bez doprovodu. Z igelitky vytáhla několik plyšáků, které zřejmě posbírala ve svém pokojíčku. Překvapené asistentce je předala, aby se dostaly k dětem, kterým jejich hračky uplavaly.

Během několika hodin naplnily láhve jaru, sava, rukavice, kyblíky, kartáče, smetáky a další čisticí prostředky včetně konzerv, instantních polévek a jiných potravin celý nákladní prostor dodávkového vozidla.

Starosta s řidičem a zastupitelem Hankem s ním kolem 18. hodiny odjeli do obce Bludovice, kterou jim krizový štáb vytipoval.

„Byli jsme první, kteří k nešťastným obyvatelům s materiální pomocí dorazili. Tato akce byla dělána hodně narychlo a nevylučujeme, že ještě nějakou sbírku uspořádáme,“ dodává Olga Lokajová.