Na první příčku se vyšplhal po zveřejnění výzvy v Opavském a hlučínském Deníku. Podnět k výzvě dala redakci rodačka z Hradce nad Moravicí a naše bývalá kolegyně Lucie Balcarová. Milovníci zámku vzali vše do svých rukou a zámku začaly přibývat hlasy tak rychle, že se dostal až na první místo ankety. „Mám z toho ohromnou radost. Tajně jsem doufala, že se to povede, ale netušila jsem v jak krátké době,“ řekla s úsměvem Lucie Balcarová a dodala: „Pevně věřím, že hradecký zámek letos vyhraje.“

Anketu poctivě sleduje i kastelán zámku Radomír Přibyla. „Hlasoval jsem třikrát. Použil jsem všechny mé emailové adresy,“ podotkl s tím, že soutěž je objektivní. „Zámek se dostal na první místo díky Deníku a věřím, že vyhraje,“ zmínil. Kromě zámku v Hradci se o umístění v soutěži O nejpohádkovější hrad nebo zámek uchází rovněž zámek v Raduni. Ten je prozatím na čtvrtém místě přibližně z devadesáti zámků a hradů z celé republiky.

Své hlasy můžete posílat nejpozději do 25. března. Hlasování probíhá pouze na internetových stránkách národního památkového ústavu www.npu.cz. Stačí mít e-mailovou adresu, na kterou vám přijde potvrzovací kód, díky kterému se pak zámku přičtou body.