Důvodem se měla stát výstavba nového dětského hřiště v rámci postupné revitalizace Kateřinek. Návrší ležící v sousedství bývalé diskotéky Alhambra či Classic tu přitom údajně obyvatelé vždy chtěli a žádné zásahy si nepřejí. Nyní se mohou uklidnit. Kopec zůstane tak, jak je.

„Je to sice hlavně sezonní záležitost, kdy to tu děcka využívají na sáňkování, ale i tak si tu pořád hrají. A teď prý mají ten kopec zbourat a stavět tam klasické hřiště. V těch domech, ke kterým to patří, to ale vůbec nikdo z rodičů ani dalších lidí nechce. Včetně mě,“ říká například jeden z místních obyvatel Miroslav Rezner.

Jak však tvrdí vedoucí odboru přípravy a realizace investic opavského magistrátu Jana Onderková, informace, které někteří tito občané měli, byly mylné. „Kopeček v rámci rekonstrukce vnitrobloku ponecháme. Dětské hřiště je totiž budováno na ploše jen malý kousek vedle,“ vysvětluje.

Popsaná rekonstrukce vnitrobloku má být jednou z dalších velkých investičních akcí Hlásky. „Jedná se o revitalizaci veřejného prostranství, jehož součástí je rekonstrukce chodníků, veřejného osvětlení a stávajících hřišť, výsadba nových stromů a keřů a vybudování nových parkovacích míst včetně odvodnění. Vlastní realizace bude zahájena na jaře roku 2012.

Projekt bude spolufinancován z prostředků Evropské unie a předpokládaná cena činí 19,3 milionu korun, z čehož dotace činí zhruba 85 procent a zbytek bude pokryt vlastními zdroji, tedy z rozpočtu města,“ sděluje tisková mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná.

Doplňuje ji poté ještě vedoucí odboru rozvoje města Petr Šnejdar: „Každopádně máme v plánu obyvatele Kateřinek informovat o projektech chystaných k realizaci v roce 2012 formou veřejné prezentace.“ Ostatně, na plánované projekty se mohou přijít Opavané zeptat na Hlásku již ve středu 11. ledna. To zde totiž proběhne od 15 hodin Otevřená radnice právě na téma Investiční akce města v roce 2012.