Zimní měsíce jsou pro všechny závodníky letních venkovních sportů tak trochu nanic.

Zcela jiná situace je ale u in-line bruslařů ze sportovního klubu Luigino.cz. Ti totiž trénují v garážích obchodního a společenského centra Breda& Weinstein. Podle slov koordinátorky marketingu centra Venduly Kožiolové totiž chtějí podporovat nejen vzdělání a kulturu, ale také sportovní aktivity dětí.

„Po prvním úspěšném ročníku školního poháru na in-line bruslích a koloběžkách, kdy se zúčastnilo sto šestnáct dětí, jsme byli ihned přesvědčeni, že tento sport je pro opavské děti velice atraktivní a přínosný," vysvětluje podporu in-line bruslení Vendula Kožiolová. Proto akci, která se uskutečnila v červnu, zopakovali ještě v červenci.

Tentokrát si sportovní odpoledne neužily jen závodící děti a dospělí, ale také děti s postižením z domova Sírius. Poslední konaný závod byl v září v rámci týdne mobility. To se už účast vyšplhala na 163 žáků.

„Zájem dětí o závody v nezvyklých prostorách našeho parkingu nás velice potěšil. Když nás tedy sportovní tým Luigino.cz oslovil, zda bychom je mohli v jejich činnosti podpořit, neváhali jsme a poskytli část podlaží garáží k zimnímu tréninku, kdy není možné sportovat venku. Věříme, že tato malá podpora pomůže k výborným výsledkům při závodech, které děti v roce 2014 čekají," říká Vendula Kožiolová.

O tom, že sportovní tým Luigino.cz možnost tohoto typu tréninku oceňuje, není pochyb. Tým byl založen v roce 2006 Janem Krejčířem a začal se postupně rozrůstat. Nejprve zde trénovali jen dospělí závodníci, od letošního června už tým přijal i děti.

Za normálních okolností by touto dobou trénovali jen v tělocvičně Mendelova gymnázia, kde příprava probíhá úplně jinak. „Jsme jeden ze dvou týmů v České republice, které mají možnost takto v zimě trénovat. Samozřejmě se to pak na jaře odrazí i na výsledcích," pochvaloval si Jan Krejčíř.

Do OC Breda chodí trénovat celkem patnáct dětí ve věku od šesti do šestnácti let.Tým pravidelně objíždí významné závody u nás i v blízkém zahraničí. „Cílem jsou pódiová umístění jednotlivců a družstev v jednotlivých závodech i celostátních seriálech," popisuje Jan Krejčíř.

Mezi nejlepší umístění týmu patří například třetí místo na mistrovství ČR mužů v maratonu, první místa v kategorii na Berlínském půlmaratonu, akademické tituly mistrů republiky v sezonách 2008, 2010 a 2013. V roce 2012 dívky z týmu vyhrály pětihodinový závod Inline Circuit Brno.

Pozadu ale nezůstaly ani děti. Na Slezské brusli a brusličce, konané v letošním roce, se umístily ve svých kategoriích na prvním až třetím místě.

Bruslaři se budou garážemi obchodního a společenského centra prohánět až do března příštího roku. Poté zamíří zpět na in-line stezky v Opavě a okolí. Kdybyste chtěli navštívit trénink tohoto oddílu, rádi vás přivítají od ledna každé úterý v 18.30 hodin v podzemních garážích OC Breda (-2. patro).