„Již jsme dodali kusy do Slezské nemocnice, Fakultní nemocnice Ostrava, nemocnice ve Frýdku-Místku, Třinci, opavské policii, frýdecko-místecké policii nebo Charitě Ostrava. Každým dnem i hodinou zvyšujeme kapacitu a rozvoz tak, abychom pomohli tam, jde je to potřeba,“ vysvětluje Honza Jeřábek ze zmíněné iniciativy Lidé pro lidi.

ON-LINE situaci v ČR a ve světě SLEDUJTE S NÁMI ZDE

Distribuce štítů do zařízení je zdarma. „Potkáváme spoustu lidí, kteří nezištně pomohou, darují a podobně. Ale ne vše je zadarmo. Takže každá koruna pomůže tam, kde věci nejsme schopni zdarma pořídit. Pomůže nám i zapojení do 3D tisku nebo řezání a dodávka vizorů, ideálně v Moravskoslezském kraji. Zatím tiskneme pro Opavu, Ostravu a Frýdek-Místek. Peníze vybíráme na transparentním účtu. Pokud by náhodou zůstaly, použijeme je opět pro nemocnice,“ pokračuje.

Číslo transparentního účtu je 333 333 348 / 2010. „Chtěl bych poděkovat všem sponzorům a firmám, které nám pomohli jak finančně, tak i časem svých pracovníků, kteří se výrobě štítů věnují a dávají vše dohromady,“ dodává závěrem Honza Jeřábek. Veškeré další informaci se dozvíte na stránce www.lideprolidi.cz.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník