Byla zde zřízena čekárna, registrační, očkovací i resuscitační místnost a zázemí pro zdravotníky. Chod zámeckého muzea nebude narušen.

Centrum nyní funguje ve zkušebním režimu a jeho průběh je plně v kompetenci opavské nemocnice a Moravskoslezského kraje. Počítá se s tím, že denně by se zde mohlo naočkovat až 200 osob převážně z Kravař a okolních obcí.

Opavská parkoviště před Velkým pátkem.
Velikonoční nákupní horečka? Takto to vypadalo u Tesca, Globusu a Kauflandu

Starostka Kravař Monika Brzesková a ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert.Starostka Kravař a ředitel Slezské nemocnice.Zdroj: Deník/VLP Externista„Vedení města vyšlo vstříc žádosti Moravskoslezského kraje na poskytnutí prostoru pro zřízení očkovacího centra. Když byla radnice oslovena, neváhala ani okamžik. Pomoc při řešení situace, která negativně ovlivňuje životy jednotlivců i celé společnosti, považuje vedení města za svou povinnost. Je až symbolické, že na zámku, kde se psala historie, se nyní svým způsobem píše také budoucnost, pro kterou se očkování jeví jako nezbytné. Velkou zásluhu na vybudování centra mají zaměstnanci města, kteří v rekordním čase připravili vše potřebné,“ uvedla kravařská mluvčí Eva Hanzlíková.

Dobrovolní hasiči provádějí pravidelnou dezinfekci kostela sv. Stanislava, 31. března 2021 v Bolaticích.
Velikonoční bohoslužby v MS kraji. Desinfekce kostelů i omezení. Kde všude jsou

Slavnostního otevření centra se zúčastnila kravařská starostka Monika Brzesková, ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert, zástupci krajského úřadu a také manažerka společnosti Veolia Energie ČR Petra Orošová. Právě zmíněná společnost se na vybudování centra finančně podílela.