Patřil k sice "neviditelným", ale přesto velmi potřebným pracovníkům. Miroslav Cetl, původním povoláním učitel češtiny, tělesné výchovy a zeměpisu, býval aktivním sportovcem tělem i duší.

Tělesnou výchovu vyučoval na několika opavských školách a pamatovat si ho budou zejména studenti Střední ekonomické školy, Odborného učiliště stavebního a Odborného učiliště spojů. V čase prázdnin a o víkendech pracoval jako průvodce Čedoku a v roce 1972 vyhrál konkurz na sportovního komentátora Československé televize.

Nástup do vysněné pozice mu však nečekaně zhatil úraz. Miroslav Cetl se těšil velké oblibě u svých studentů, kolegů a spolupracovníků nejenom pro svou důslednost, přátelský přístup i typickou jemnou ironii, ale zejména pro svou ochotu vždy přiložit pomocnou ruku.

Po odchodu do důchodu si splnil svůj druhý velký sen, kterým byla práce v novinách a konkrétně korekce textů v našem Deníku, která mu přinášela rozptýlení i potěšení. Vzdor vysokému věku se držel ve výborné fyzické kondici.

Až v posledních třech týdnech ho tělo zradilo a musel nastoupit do nemocnice, kde pak zemřel. Rodina a známí se s ním rozloučí zítra, ve čtvrtek 16. listopadu, od 15 hodin v obřadní síni opavského Městského hřbitova a naposledy mu tak poděkují za všechno, co pro ně udělal.