Vše se událo v pondělí 14. listopadu pár minut po čtrnácté hodině odpolední v obchodě s potravinami na Horním náměstí. Třiapadesátiletý místní muž vešel dovnitř a ukradl z regálu plastovou lahev s pivem za 37 korun. Schoval si ji do batohu a bez zaplacení prošel přes pokladny směrem ven.

Hlučínské jezero z dronu.
Revitalizací to neskončí, hlučínská štěrkovna se bude proměňovat dál

Jenže toto zaznamenala jedna z prodavaček, která jej u východu zadržela, snažila se jej zastavit a ukradené pivo mu odebrat. „Muž se však dal na útěk a od prodejny vzal své zde odstavené jízdní kolo. Paní prodavačka jej doběhla a chvíli jej držela za bundu, muž však do osmačtyřicetileté ženy silou svých paží strčil a povalil ji na zem. Při nekontrolovatelném pádu tak žena narazila do jeho jízdního kola a způsobila si zranění, které si vyžádalo následné jednorázové lékařské vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici v Opavě,“ popisuje mluvčí opavské policie René Černohorský.

Zloděj je nyní podezřelý z přečinu krádeže a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Celou záležitostí se nadále zabývají opavští policisté a kriminalisté.