Devět z patnácti zaměstnanců sepsalo stížnost na současnou ředitelku OKO Danielu Pekárkovou. Dopis poslali primátoru Zdeňku Jiráskovi (ČSSD). Když dopis nepomůže, není prý vyloučena ani hromadná výpověď.

OKO má patnáct zaměstnanců, jedna pracovnice nyní dala výpověď, tři jsou ve zkušební lhůtě. Podle jednoho ze zaměstnanců, který si přeje zůstat v anonymitě, bylo nespokojenců původně jedenáct, dva z nich nakonec couvli a svůj podpis pod stížnost nepřipojili.

Důvody nespokojenosti jsou prý dva: vztah ředitelky Pekárkové k zaměstnancům a její vztah k Opavské kulturní organizaci jako takové a k veřejnosti. „Jedno ani druhé není dobré. Není zde dobrá atmosféra pro práci,“ uvedl zdroj, konkrétnější však být nechtěl.

Také na radnici našlapovali kolem stížnosti opatrně a nikdo se nechtěl příliš vyjadřovat. „Vím jen, že dopis má na stole pan primátor. Jsou v něm výtky, víc o tom nevím,“ uvedla za Hlásku tisková mluvčí Lada Dobrovolná. Primátor nebyl k zastižení.

Ředitelka OKO v pondělí pozdě odpoledne opavským radním vysvětlovala situaci.

Nicméně v pondělí dopoledne se k věci příliš vyjadřovat nechtěla s tím, že se k ní nic oficiálně nedostalo. „Jsem z toho všeho velmi překvapená. Věci na pracovišti by se měly řešit tam. Dnes jdu do rady se závěrečnou zprávou, ekonomické výsledky mám dobré,“ uvedla Daniela Pekárková a neskrývala, že prožívá těžké chvíle, a to zvláště poté, co zde před několika dny náhle zemřela její sekretářka. „Moc chybí. Dosud jsem se z toho nevzpamatovala,“ podotkla.