„Podniká v oblasti módy, obuvi, sportu, provozuje kavárny a restaurace. Existuje tudíž předpoklad, že tímto způsobem využije i Slezanku,“ podotkla tisková mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná.

Pronájemce by měl vložit 20 milionů do oprav

Firma by měla podle dohody vložit peníze do oprav interiéru a exteriéru zchátralé budovy, přičemž údajně nabízí dvacet milionů korun. Rekonstrukce by měla být zahájena do 36 měsíců od chvíle, kdy Hláska s firmou podepíše smlouvu. „Smlouva zatím není schválena,“ podotkl primátor Zdeněk Jirásek (ČSSD).

Kdo stojí za BQZ Moravia?

Akciová společnost BQZ Moravia sídlí na pražském Smíchově. Jak vyplývá z obchodního rejstříku, členem představenstva je nyní Radim Bajgar, ředitel developerské společnosti Develon, která staví za Bredou v areálu bývalého pivovaru Zlatovar své nové obchodně – společenské centrum.

Ta chtěla mimochodem od podnikatele Kamila Kolka Bredu koupit, zrekonstruovat a propojit se svým centrem. Ostatně už to, že developer zakoupil značku Breda & Weinstein předznamenávalo jeho snahy. Kolek však pro naši redakci před nedávnem uvedl, že o prodeji víceméně neuvažuje.

A jen pro úplnost: jediným akcionářem BQZ Moravia je OPAVA CZ. Obě firmy mají shodnou adresu. Jednatelem této společnosti s ručením omezeným je již výše zmíněný Radim Bajgar.

Kolem Slezanky se točí stále stejní lidé

Kolem Slezanky se točí i další známá jména. O pronájem má zájem i akciová společnost Opava Development Company, v jejímž čele stojí architekt Omar Koleilat. Tento muž je mj. generálním ředitelem firmy Crestyl, která vešla do povědomí Opavanů především za doby primátorování Zbyňka Stanjura (ODS) jako zájemce o přestavbu Slezanky.

Opava Development Company nyní v zájmu o pronájem Slezanky skončila jako druhá. Důvodem vítězství BQZ byl podle vedení radnice rozdíl v nabízeném ročním nájmu.