Důvodem byly chybějící certifikáty k hracím prvkům, které měla dodat opavská stavitelská firma. Certifikáty jsou zárukou bezpečnosti hřiště. O problému jsme vás informovali letos v červenci.

Před několika dny došla Oldřišovským trpělivost. Na plot zavřeného hřiště připevnili velký poutač, jímž Jadrnému vzkazují: „Bývalý pane starosto. A co děti? Díky vám si nemají kde hrát.“ Stalo se tak během víkendové hasičské slavnosti, která se konala v místním parku před zamčeným hřištěm.

Kritici bývalému starostovi vyčítají, že hřiště bylo jen jeho předvolebním tahem před komunálními volbami loni v říjnu. Ty Julius Jadrný, který v Oldřišově starostoval šestnáct let, nakonec prohrál. Loni si místní zvolili starostu nového, Petra Tomana. Jadrný je nyní zastupitel a člen kontrolního výboru. Nový starosta je podle svých slov z celé situace nešťastný a snaží se ji řešit.

„S dodavatelskou firmou Šafrán – stavitel, s.r.o., jednám už dlouho. Před třemi týdny dny jsem jí napsal reklamační dopis, ale firma mlčí. Snažíme se proto jednat s novým dodavatelem hracích prvků,“ vyjádřil se v úterý Toman.

Nad otázkou, zda se některé stávající průlezačky a další předměty budou muset odstranit, krčí starosta rameny. Rovněž netuší, kdy hřiště začne sloužit dětem. „To budu vědět až po schůzce s novým dodavatelem,“ podotkl.

Lidé se v dopise zaslaném naší redakci ptají, kdo zaplatí způsobenou škodu. Bývalému starostovi vyčítají údajné nadstandardní vztahy s firmou Šafrán – stavitel, s.r.o. a ptají se, jak on a zastupitelé firmu pro stavbu nového hřiště vybírali.

„Zdalipak si předtím ověřili, zda hodlá hrací prvky patřičným certifikátem vybavit, anebo si mysleli, že to není třeba?“ píše se mimojiné v dopise. Jadrný jakákoliv nařčení odmítl. Osobně prý zkoušel firmu kontaktovat, ale jednatel nezvedá telefon. Podle jeho slov firma Šafrán – stavitel, s.r.o. zakázku na stavbu hřiště dostala na základě řádného výběrového řízení.

„Vybírali jsme ze tří firem, a oni měli nejnižší cenu,“ argumentoval bývalý starosta. Jen pro úplnost: ministerstvo pro místní rozvoj na stavbu hřiště přispělo 300 tisíci korunami, ale obec Oldřišov 698 tisíci.

Redakce včera opakovaně firmu kontaktovala, ale na mobilu se ozýval obsazovací tón. Firma se tak v případě svého zájmu může vyjádřit kdykoli.