Ve své kategorii předškolních dětí byl vyhodnocen jeho obrázek jako ten nejkrásnější. Jeho maminka Hana Hübshová původně vůbec netušila, o jak velký úspěch se jedná. Vše jí došlo, až když o víkendu přijeli do Jičína.

„Celé situaci jsem nepřikládala velkou váhu, ale vyhodnocení byl nádherný zážitek. Patronkou soutěže byla Jiřina Bohdalová a byla to opravdu velká akce," uvedla Hana Hübshová s tím, že výherní díla budou umístěna v galerii.

Letošní zadání soutěže bylo, aby děti namalovaly pohádkovou poštovní známku. Ondřej na té své ztvárnil Budulínka, kterak ho veze liška na ocásku. „Trošku mě jeho výběr překvapil, doma spíš preferuje modernější pohádky," dodala Hana Hübschová.

.Ondru do soutěže přihlásila jeho školka MŠ Dětský svět, kde obrázek namaloval. Ta ve svém vzdělávacím programu nabízí mimo jiné možnost navštěvovat výtvarný kroužek, do kterého bude nyní Ondřej chodit, aby svůj talent mohl rozvíjet dál.

„Popravdě jsme doposud s manželem ani moc netušili, že je výtvarně nadaný. Jsem opravdu na něj moc hrdá," uzavřela Hana Hübschová. Do soutěže Město pohádek letos přišlo celkem 5600 výtvorů. Ty nejlepší budou vybrány na skutečné poštovní známky.