„Dojmy jsou nepopsatelné už proto, že s kruhem jsme začaly trénovat teprve letos v lednu. Proti konkurentkám je to hodně krátká doba a proto jsme si velké naděje na úspěch nedělaly. Chtěly jsme si prostě jen vyzkoušet jinou disciplínu,“ řekla Deníku Alena Schaffartziková, mimochodem manželka bývalého prvoligového fotbalisty Jana Schaffartzika.

Zlatý šperk nalezený v září 2022 na Opavsku je starý tři tisíce let. Poprvé bude vystavený od 2  do 5. 11. na zámku v Bruntálu. Očekává se velký zájem veřejnosti. Vzhledem k bezpečnostním opatřením ho uvidí asi 250 zájemců denně.
VIDEO: Zlatý poklad nalezený v Opavě si nyní může prohlédnout i veřejnost

Pro opavskou dvojici však není nejvyšší příčka nic nového, vloni ve Švýcarsku vyhrála podobnou soutěž, tenkrát ale místo kruhů dominovala na tyči.

Studio Jiný pole dance

„Z Polska jsme se teď vracely domů šťastné a už sbíráme gratulace. Známí si nás dobírají otázkou, s jakou disciplínou chceme zvítězit příští rok,“ směje se Alena Schaffartziková.

Kabelkový veletrh 2022 v Opavě.
VIDEO: Kabelkový veletrh v Opavě je tady. Nové sběrné místo, pomůže i badminton

Obě úspěšné opavské sportovkyně, které pracují jako strážnice v Ostravě, mají do budoucna jasno. Budou dál pilně trénovat a navíc vyučovat novou generaci v akrobacii na tyči ve svém studiu s názvem Jiný pole dance.