Když hlídka přijela na místo, od pokladní a plavčíka zjistila, že dotyčný už v minulosti opakovaně nerespektoval provozní řád. K zaměstnancům a ostatním návštěvníkům zařízení se navíc choval velice hrubě.

Městští policisté ho vyzvali, aby prokázal svou totožnost. S pochopením se ovšem nesetkali, problémový návštěvník naopak počal stoupat schodištěm do prvního patra. Jeden ze strážníků se mu v tom sice snažil zabránit natažením paže a výzvou, aby opustil budovu, ale dotyčný nepřestal.

V tu chvíli ho ještě ke všemu popadl hysterický záchvat, začal vulgárně nadávat a házet sebou ze strany na stranu.

„Vzhledem k tomu, že zjevně nekontroloval své chování a hrozilo, že by mohl na schodišti upadnout, hlídka ho chytila za ruce a vyvedla ven. Ale i před vchodem ve svém agresivním chování pokračoval a dožadoval se lékaře, protože dle jeho tvrzení trpí obsedantně kompulzivní poruchou.

Ještě než na místo dorazila přivolaná rychlá záchranná služba, dotyčný vyhrožoval, že skočí pod projíždějící vozidla,“ komentovala tisková mluvčí Městské policie Opava Petra Wittek Stonišová.

Jelikož vyšinutý muž nespolupracoval ani se zdravotníky, musel být převezen do místní psychiatrické nemocnice, kde byl umístěn na uzavřené oddělení. „Až tady se podařilo zjistit, že se jednalo o dvaapadesátiletého muže z Ostrova nad Ohří. Celá událost se obešla bez škod na majetku či újmě na zdraví osob,“ doplnila mluvčí.