Obliba akce, kterou se zmíněným centrem pořádá Opavský a hlučínský Deník, neustále stoupá, svědčí o tom už její sedmý ročník. Děti i dospělí mohli přijít do Bredy načerpat inspiraci při hledání koníčků a zájmů. Součástí nabitého programu byla mimo jiné i autogramiáda opavských basketbalových mistrů.

S příchodem nového školního roku se tradičně rozebíhají také různé mimoškolní kroužky a skupiny. A některé z nich se přišly představit také na sedmý Aktivity den Deníku do Bredy.

Čtěte také

Muž v Opavě polil bývalou družku benzínem a zapálil. Žena pokus o vraždu přežila

Nová ledová hala v Opavě: ráj pro sportovce, peklo pro desítky sousedů

Chytré křižovatky v Opavě skončily nezdarem. Město vrací dotaci, chystá se soud

Na míru. Zkušený kytarář z Opavy se neleká ani speciálních strunných nástrojů

Své stánky tady od 14 do 18 hodin měla asi patnáctka vystavovatelů, součástí byl už i tradiční program na pódiu. A ten byl zahájen vskutku ve velkém stylu, protože ve 14 hodin začala autogramiáda opavských basketbalistů, kteří se letos stali mistry české KNBL.

O půl hodiny později už prostor patřil tréninku basketbalových minižáků. V 15 hodin zhlédli diváci ukázku profesionálního parkourového a akrobatického vystoupení v podání Parkour School.

V 15.30 byl na programu tvořivý vláček jazykové školy Abeceda a v 16 hodin pak ukázky latinskoamerických a standardních tanců v podání TSK Opava. Poté předvedly svou dovednost mladé basketbalistky a následně i dívčí družstvo SFC Opava. Posledním vystupujícím bylo studio Prostě se hýbej, které představilo svůj Chairdance, neboli tanec na židli.