Kromě farníků se do čtení zapojí nejen představitelé politického, akademického a společenského života, ale též sportovci, studenti, skauti, zástupci jiných církví, občanských iniciativ a řada dalších. Zapojit se však mohou také nevěřící a jedinou požadovanou podmínkou je respekt ke Slovu. Číst může každý, kdo má úctu k biblickému textu, pokud se přihlásí na stránce projektu https://bible24.farnostopava.cz. Nemusí jen aktivně číst, ale může v průběhu čtyřiadvaceti hodin kdykoliv přijít do konkatedrály a čtené texty si v krásném prostředí poslechnout.

Kdo bude číst?

Svou účast na letošním Čtení Bible24 slíbili biskup ostravsko-opavský Martin David, primátor města Opavy Tomáš Navrátil, senátor za Opavsko Herbert Pavera, děkan Opavy Václav Koloničný a další. „Čtení plánuji vždy před Velikonocemi, konkrétně před Květnou nedělí, protože je to dobrý vstup do Svatého týdne a naladění se na největší svátky v roce,“ říká organizátor Čtení Bible24 Lukáš Graca. Netají potěšení z toho, že je v Opavě o čtení Písma zájem.

Vůdce baníkovců Šampon sází vše na jednu kartu.
Kauza fotbalových chuligánů. Vůdce baníkovců Šampon sází vše na jednu kartu

Opavská Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie je mohutný trojlodní kostel se dvěma věžemi a dlouhou historií. V gotickém slohu byl vybudovaný už ve 14. století na místě starší románské stavby z počátku 13. století a je jednou z nejvýznamnějších památek, dokládajících typické rysy slezské cihlové gotiky.

V Opavě proběhne čtení Bilble.V Opavě proběhne čtení Bilble.Zdroj: se svolením Římskokatolické farnosti Panny Marie při konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie v Opavě

Jeho vznik je spojený s Řádem německých rytířů, který začal v Opavě působit od roku 1204 Stojí v sousedství Slezského divadla na Horním náměstí a tvoří jeho dominantu. Od roku 1995 je prohlášený za národní kulturní památku a druhým sídelním kostelem ostravsko – opavského biskupa, tedy konkatedrálou, je od roku 1996.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek