Ostravská společnost, která by měla v budoucnu v prostoru za Slezankou stavět, totiž byla smluvně zavázána k tomu, že uhradí demolici věžáku. Doteď se k platbě neměla a projekt se zastavil. „Firma měla prodlení, ale už mohu potvrdit, že na účet přišla první platba," řekl primátor města Opavy Radim Křupala.

Podle radnice se tak věc začíná opět posouvat. „Vnímáme to jako znak toho, že společnost plánuje stavět," dodal Radim Křupala. Společnost Crestyl tak začala naplňovat povinnosti, které ji ukládá smlouva.

Všechny možné varianty a scénáře

Otázka, jaké bude další využití Slezanky a prostor za ní, v Opavě trápí mnoho lidí. Potvrzuje to také petice, kterou minulý rok založil spolek Bludný kámen. Účelem petice měla být výzva městu, aby uspořádalo referendum s otázkami vztahujícími se k tomuto problému.

Ten však na čas zústal na mrtvém bodě a město čekalo na daší kroky Crestylu. Se zástupci ostravské společnosti se v minulosti sešel také primátor současný primátor Radim Křupala a probral všechny možné varianty řešení smlouvy, která staví město do nevýhodné situace: „Otestoval jsem všechny možné varianty a scénáře, mluvilo se také o možném odstoupení od smlouvy, ale platba, kterou Crestyl zaslal je zdá se jasný signál, že společnost plánuje ve svém projektu i nadále pokračovat."

Primátor dále připomněl, že složitá vyjednávání jsou důsledkem smluv, které podepsalo vedení města v minulých letech.

Petr Večeřa