Severomoravské vodovody a kanalizace se 15. července pustí v prostoru náměstí Republiky a ulice U Jaktařské brány do oprav podzemního řadu a budou v tom pokračovat až do konce prázdnin. Dopravní omezení však bude pouze částečné, což znamená, že jeden jízdní pruh zůstane pro osobní vozy volný.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Hlučín se chystá na děsivé prázdniny. Tepnu mezi Ostravou a Opavou čeká oprava

Dopravní tepnu v Hlučíně čekají velké opravy | Video: Deník/Jaroslav Perdoch

Koho se však omezení citelněji dotkne, budou větší nákladní automobily a některé linky Městské hromadné dopravy.

Vzhledem k zjednosměrnění provozu kolem bývalého obchodního domu Breda a na navazující zjednosměrnění provozu na ulicích Čapkova, Rybí trh a Matiční bude nutné trasu upravit. Na Čapkovu ulici bude převedený opačný směr provozu vozidel Městské hromadné dopravy z ulice U jaktařské brány.

Méně příznivá zpráva je, že rekonstrukce železničních přejezdů si vyžádají už úplnou uzávěru dopravy a tím objížďky. Opravovat se bude přejezd v ulici Krnovská vJaktaři, kde má Krajský úřad Moravskoslezského kraje práce domluveny na pondělí 22. července od 6.30 ráno do odpolední 17. hodiny. Jednodenní bude též oprava přejezdu ve Vančurově ulici v úterý 23. července od 6 do 17 hodin.

V srpnu přijdou na řadu opravy železničních přejezdů v Bílovecké ulici na pomezí vnitřního města, Kylešovic a v Těšínské ulici za Ostrojem. Těšínská ulice přijde na řadu od 12. do 19. srpna a Bílovecká ulice od 24. do 30. srpna. 2024. Podrobnosti o opravách a dopravních omezeních ve městě budou zveřejněny na Facebooku a webu města Opavy.