Park sv. Hedviky bude po úpravách rozdělen do tří zón sportovní s multifunkčním hřištěm, dětské s hřištěm a herními prvky a klidová zóna. Součástí tohoto projektu je zpevnění ploch, výstavba chodníků i rekonstrukce osvětlení a mobiliáře.

„Změn doznají rovněž tamní sportoviště, která jsou již v nevyhovujícím stavu. V neposlední řadě budou díky novému trasování chodníků vytvořeny dva oddělené okruhy pro in-line bruslení, z nichž jeden bude pro větší děti a druhý pro menší děti," říká Martin Dostál z odboru rozvoje města a strategického plánování.

Plány radnice sklidily mezi lidmi pozitivní ohlas, někteří z usedlíků v okolí ale mají obavy. „Lavičky by mohly být nové, na druhou stranu tady byl vždycky klid. V každém parku se přece nemusí prohánět lidi na kolečkových bruslích," namítá Zdeněk Böhm.

Jiní chystané změny vítají. „Na náměstí sv. Hedviky bydlím krátce a revitalizaci parku oceňuji z toho důvodu, že tam bude nová fitness zóna, kterou jsem již dříve navštěvoval v Městských sadech. Takhle to budu mít doslova a do písmene za rohem," říká čtyřiadvacetiletý Jan Křižák.

Náklady na opravu parku jsou vyčísleny na 9,9 milionu korun a dotace je pokryje částkou 8,2 milionu korun. Úprava vnitrobloku mezi Olomouckou, Sokolovskou a Vančurovou ulicí přijde na 3,3 milionu korun a evropská dotace na tento účel poskytne 2,3 milionu korun.