Na pondělní dražbu se dostavilo celkem šest zájemců. Vítězem dražby se stal podnikatel a předseda místní organizace ANO 2011 Pavel Juříček. Ten avizoval svůj zájem o koupi budov na mimořádném městském zastupitelstvu, které se konalo minulý týden.

Juříček své soupeře porazil konečnou sumou sahající těsně pod hranici 11 milionů korun. Vyvolávací cena byla stanovena na 8,9 miliónů.

K tomu, proč se Juříček rozhodl dům koupit a jak s ním plánuje naložit, se vyjádřil následovně: „Nemovitost jsem koupil z jasného důvodu. To aby ji nezískali lidé, kteří by s ní mohli následně spekulovat. Objekt a některé byty v něm mám v plánu rekonstruovat a následně dát k pronájmu, případně mohou také sloužit jako byty firemní."

Následně dodal, že se plánuje zúčastnit i druhé dražby. Základní kauci pro dražební boj již složil.

Primátor města Opavy Radim Křupala (ČSSD) kladně zhodnotil výsledek dražby. Zdůraznil při tom hlavně cenu, za kterou se podařilo městskou nemovitost prodat: „Ta konečná suma se ukázala ještě o dva miliony vyšší, než jsme předpokládali. Z tohoto hlediska byla aukce úspěšná. Jsem rád, že nemovitost získal místní investor, který má k Opavě určitý vztah."

Suma mohla být podle Křupaly i vyšší, na aukci se ovšem nedostavili všichni potenciální zájemci. Někteří v reakci na snahu o revokaci dražby ze soutěže o koupi domů dobrovolně odstoupili.

Prodej nemovitostí v centru města se stal velkým tématem diskusí místních občanů i zastupitelů letos v září. Týden před zasedáním zastupitelstva se objevila v Opavě petiční akce, která se snažila plánované dražbě zabránit. Její autorkou byla Irena Kulichová.

Ta, jak se ukázalo na za záříjovém zasedání zastupitelů, byla ve svých snahách podporována Pavlem Juříčkem. Ten následně předal tuto petici do rukou opavského primátora a jeho náměstků.

Dražba, která měla proběhnout již druhého října, byla nakonec odložena. O patnáct dní později však proběhl první prodej městských budov. Tomu se nepodařilo zamezit ani třinácti zastupitelům, kteří přesvědčili opavského primátora o tom, že je kvůli tomuto tématu nutné svolat mimořádné zasedání. To nepřineslo žádný výsledek.

David Beinhauer