Konečná cena, za kterou byla druhá nemovitost prodána, se zastavila těsně pod hranicí šesti milionů korun.

JUŘÍČEK U TOHO NEBYL

Juříček, tentokrát v zastoupení svého zaměstnance Davida Zajončka, dal za budovu s dvěma popisnými čísly celkem 5,98 milionů korun. K vývoji aukce se Zajonček vyjádřil následovně: „Průběh dražby nebyl nijak překvapivý. Sešli se zde stejní zájemci jako v té minulé."

Nový vlastník Pavel Juříček nám na to, proč se rozhodl danou nemovitost koupit, a co s ní má v plánu, odpověděl toto: „Nechtěli jsme, aby budova skončila u nějakých spekulantů a neopakoval se případ Slezanky. Město nemůže být rukojmí problematických osob. K využití máme několik variant a rozhodneme se pro tu nejlepší."

Investorů bylo u druhého prodeje přítomno méně, a to pouze tři.

VSTUP BYL ZDARMA

Toto nebyla jediná dražební novinka. Prodej nezajišťovala aukční společnosti Justitias, ale RK Realika. Občané měli zajištěn vstup na akci zdarma. Na té první museli účastníci zaplatit sto korun.

Za město výsledek prodeje zhodnotil náměstek opavského primátora Dalibor Halátek (Změna pro Opavu): „Necelých šest milionů je dobrá cena, vzhledem k technickému stavu, ve kterém budova je. Dům ještě před dražbou prošel dílčími úpravami tak, aby nebyl vlivy počasí výrazně poškozen, pakliže by do něj neměl nový majitel v plánu investovat."

Peníze, které se podařilo městu získat, by měly být podle slov primátora Radima Křupaly (ČSSD) použity na stavbu nového penzionu pro seniory.

David Beinhauer