První KFC v Opavě se nachází v OC Breda ve food zóně. „Druhou restauraci v Opavě jsme rozhodli otevřít vzhledem k potenciálu, který jsme v tomto městě viděli. Tato lokalita nám nabízí mít kanál Drive Thru pro obsluhu hostů přímo do auta. K dispozici jsou zde i čtyři objednávací kiosky,“ uvedl regionální manažer KFC Milan Krátký.

Obchodní dům Breda, 16. února 2022 v Opavě.
Revitalizace Bredy v Opavě. Jak bude vypadat? Rozhodnout má soutěž

Nová restaurace v Opavě je součástí obchodního centra Silesia na Těšínské ulici. Jde o 123. pobočkou v České republice. Svou oblibu u zákazníků si fastfood získal zejména díky pokrmům z kuřecího masa. V posledních letech se sortiment rozšířil i o veganskou část a jídelní nabídka obsahuje například i burger nebo tortilu s grilovaným sýrem.

Zákazníci si zde mohou objednat jídlo přímo ve food zóně obchodního centra, kde je k dispozici i několik samoobslužných kiosků. Otevřeno bude každý všední den už od sedmi hodin, o víkendech o osmi hodin. Objednat si zde mohou milovníci rychlého občerstvení až do večerních hodin - v sobotu a v neděli do půlnoci a ostatní dny do jedenácti hodin do večera.

Oslavy svatého Martina.
Svatý Martin dorazil do Opavy, oslavy to byly veliké

V České republice bylo první KFC otevřeno v roce 1994 ve Vodičkově ulici v Praze. Nová pobočka KFC se v minulém týdnu otevírala v Ostravě. „Do konce roku se žádné otevření nových poboček v Opavě a v okolí zatím neplánujeme,“ dodal Krátký.

Zaměstnanci s handicapem a udržitelnost

Restaurace KFC se v posledních letech stala zaměstnavatelem vhodným především pro studenty, jimž vyhovuje flexibilní pracovní doba. Nová restaurace znamená další pracovní místa pro lidi z Opavy a okolí. „Rádi v našem týmu přivítáme i studenty, rodiče nebo osoby s handicapem,“ říká Ivana Makalová Dlouhá, ředitelka KFC pro Českou republiku a Rakousko.