VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Testování provizorního rondelu nadále pokračuje

Opava si zvyká na provizorní kruhový objezd v Nákladní ulici. Jeho zkušební provoz ale ještě nějakou dobu potrvá.

11.1.2018 14
SDÍLEJ:

Provizorní kruhový objezd v Nákladní ulici byl zřízen koncem září loňského roku.Foto: DENÍK / Veronika Schindlerová

Zanedlouho uplynou čtyři měsíce od doby, kdy byl v křižovatce ulic Nákladní, Rybářská, a Oblouková, zřízen provizorní kruhový objezd. Nachází se nedaleko Obchodního centra Breda & Weinstein a cílem bylo vyzkoušet, zda by v daných místech mohl zůstat natrvalo.

K dopravním úpravám zde došlo na konci září a testování bude pokračovat. „Na závěry je ještě příliš brzy,“ upozorňoval Dalibor Novotný, vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu.

Ze začátku, kdy se dotčená křižovatka provizorně přebudovala na rondel, zde došlo k několika nehodám. Řidiči si však postupem času zvykli a kolizí ubylo. „Zatím můžeme říct, že pozitivní ohlasy převažují. A to zejména ze strany chodců. Doprava se v daném úseku zpomalila a lidé mohou bezpečněji přecházet po přechodech,“ zmínil důležitou skutečnost Dalibor Novotný.

Okružní křižovatka poblíž OC Breda ovšem byla zvažována i z dalších důvodů. Jedním z těch nejpodstatnějších byl fakt, že z vedlejších ulic bylo při dopravní špičce mnohdy nemožné odbočit doleva na hlavní komunikaci.

„Také v tomto ohledu evidujeme zásadní zlepšení. Pokud jste se dříve snažili odbočit doleva ve směru od ulice Kasárenská anebo z druhé strany z ulice Obloukové, často to pro řidiče mohl být velký problém. Nyní vše funguje plynule.“

I když se doprava na křižovatce stala plynulejší, lidé si občas postěžují na neukázněné řidiče, kteří při průjezdu rondelem po hlavní, tedy ulici Nákladní a Rybářské, nesundají nohu z plynu. Umožňuje jim to středový prstenec kruháče, jenž nemá velký průměr.

„Ve spolupráci s policií se udělalo vše pro to, aby řidiči moc dobře věděli, že budou projíždět kruhovým objezdem. Z toho důvodu tam vznikly reflexní podklady a rychlost byla snížena na třicet kilometrů v hodině,“ komentoval dále Dalibor Novotný a ještě doplnil:

„Samozřejmě mohou se najít neukáznění jedinci, kteří pravidla nedodržují. Pro informovanost řidičů ovšem bylo uděláno maximum. Ohledně zvětšování středového prstence máme omezené možnosti kvůli průjezdu nákladních vozidel. Kdyby byl větší, měla by problém tudy projet. V dohledné době by však měl být olemován takzvanými balisetami, což jsou zelené sloupky s reflexními prvky.“

Podle náměstka opavského primátora Josefa Stiborského (KDU-ČSL) bude zkušební provoz probíhat minimálně do března. „Kruhový objezd se osvědčil a řidiči si na něj zvykli. Nejen já, ale i členové dopravní komise jsou pro jeho zachování. Nebylo by uvážené se vracet k původní variantě,“ vysvětloval.

I pokud se definitivně rozhodne o setrvání rondelu, jeho podoba se významně nezmění: „Podobné mobilní kruhové objezdy fungují například v Ostravě, ale i jiných městech republiky. Kdybychom se rozhodli, vybudovat jej napevno, výrazně by se zvýšily náklady na stavbu.

Částka by se pohybovala okolo 12 milionů korun. Proto jsou v plánu menší úpravy. Například by mělo dojít k posunutí přechodů pro chodce dále od objezdu.“

V poslední době na povrch vypluly informace o tom, že by v Opavě měly přibýt nové rondely na křižovatce ulic Olomoucké s Vančurovou a Hradecké s Rooseveltovou. Vedoucí Oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu to však vyvrací: „V současné době se to pohybuje pouze v rovině úvah.“

Autor: Petr Dušek

11.1.2018 VSTUP DO DISKUSE 14
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 18 000 Kč

Ostatní úředníci v oblasti účetnictví ÚČETNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Zeman Dalibor Mgr., kancelář ředitele - Otická 23, Opava (Po - Pá v dopoledních hodinách), Přihlášku s níže uvedenými doklady zašlete nebo doručte osobně do 20.8.2018 do 12.00 hod., na adresu: Zařízení školního stravování Opava, příspěvková organizace, Otická 23/2678, 746 01 Opava. Obálku zřetelně značte nadpisem " Neotvírat" - výběrové řízení - účetní. , Osobní údaje budou zpracovávány dle potřeb organizace na základě zákona č. 101/2000 Sb. a v souladu s čl. 28 nařízení EU 2016/679. , Předpoklady pro výkon pozice účetní školní jídelny:, vzdělání - minimálně střední hotelová škola, střední ekonomická škola, střední škola - obor společné stravování, praxe v oboru výhodou, občanská a morální bezúhonnost, komunikativní schopnosti, pracovitost, zodpovědnost, schopnost práce v kolektivu, dobrý vztah k dětem, znalost účetních předpisů školního stravování a souvisejících právních předpisů, zdravotní průkaz, výhodou jsou zkušenosti s provozem školní jídelny a veřejného stravování., Pracoviště Opava, pouze ranní směny., , Náležitosti písemné přihlášky:, název výběrového řízení, jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, příp. korespondenční adresa, kontaktní spojení (telefonní číslo, příp. e-mail) a podpis., K přihlášce je nutné přiložit:, strukturovaný životopis, kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, písemný souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely tohoto konkurzního řízení , , Přihlášku doručte se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami. Pokud Vaše přihláška nebude úplná, nemůže být zahrnuta mezi přihlášky dalších uchazečů o obsazované funkční místo.. Pracoviště: Zařízení školního stravování opava, příspěvková organizace - englišova ul., Englišova, č.p. 1082, 746 01 Opava 1. Informace: Dalibor Zeman, +420 555 557 076,601 088 550.

Management - Řídící pracovníci v oblasti mimoškolní výchovy 25 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti mimoškolní výchovy MANAŽER-KA ORGANIZACE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Jan Horák, tel. 777 574 355, zájemce zašle strukturovaný životopis s motivačním dopisem na emailovou adresu jan.horak@kafira.cz. , Požadujeme: praktická zkušenost s projektovým řízením, výborné komunikační schopnosti, ŘP skup. B, uživatelská práce na PC, smysl pro samostatnou, kreativní práci, dobré organizační schopnosti. Praktická zkušenost v oblasti poskytování sociálních služeb a s cílovou skupinou osob se zrakovým postižením výhodou., Náplň práce: řízení a organizace služeb, personalistické činnosti, projektové řízení zahrnující předprojektovou fázi (studie příležitosti a proveditelnosti), přípravu projektů, realizace projektů, jeho ukončení a vyhodnocení., Obsahovou náplní projektů je především poskytování aktivit sociálních služeb (především sociální rehabilitace), jejich inovace, zavádění nových služeb, nákup kompenzačních pomůcek, dalších zařízení, apod. , Pracoviště: Opava., Rozsah pracovního úvazku a rozložení pracovní doby dle domluvy.. Pracoviště: Kafira o.p.s., Horní náměstí, č.p. 132, 746 01 Opava 1. Informace: Jan Horák, +420 777 574 355.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 11 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ -KA NÁKLADNÍCH AUTOMOBILŮ, TAHAČŮ A SPECIÁLNÍCH VOZIDEL. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o mezinárodní i vnitrostátní dopravu., Požadujeme: platný ŘP sk. C+E, měsíční příjem až 45 000,- Kč (hrubá mzda + diety), pracoviště Opava, nástup možný ihned, KO: Hynarová Eva, tel.: 553 609 277, životopis doručte osobně nebo zašlete na e-mail: person@tqm.cz.. Pracoviště: Tqm - holding s.r.o. - pracoviště okres opava, Těšínská, č.p. 1028, 746 01 Opava 1. Informace: Eva Hynarová, +420 553 609 277.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 90 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ -KA STUDENÉ KUCHYNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Verner Kotula, tel. 608 802 939, po telefonické domluvě sjednání schůzky. , Požadujeme: SOU v oboru, praxe výhodou, pracovitost, flexibilita, zručnost. , Jednosměnný provoz - Po - Pá, ranní směny, pracoviště: Opava, nástup možný ihned.. Pracoviště: Verner kotula - výrobna lahůdek, Polní, č.p. 2721, 746 01 Opava 1. Informace: Verner Kotula, +420 553 715 941.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Držme našim borcům palce, studenti reprezentují v Číně

Příloha Deníku.

Páteční Deník s přílohou o Baníku Ostrava

Sezona je finančně vykrytá, ubezpečuje Libor Witassek

Má nováček FORTUNA: LIGY z Opavy finanční problémy, o kterých se začalo v poslední době spekulovat?

Silné deště zvedly hladiny řek a přehrad, nezpůsobily ale větší škody

Vydatné středeční srážky v Beskydech se obešly bez větších škod, přesto měli hasiči plné ruce práce. Celkem padesátkrát museli od středečního rána do večera vyjíždět v Moravskoslezském kraji kvůli nepříznivému počasí, tedy silným dešťům a větru.

Po vodácích v Čechách teď ostrouhají i ti na Moravici. Důvod? Sucho

Jeden z nejoblíbenějších a hojně navštěvovaných sjezdů Moravice, maškarní, zrušilo Povodí Odry (POD) kvůli suchu. Podle vodáků ale situace není tak horká a rozhodnutí chtějí ještě zvrátit.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT