Modernizace kanalizace a vodovodu na Krnovské ulici. To je jedna ze tří velkých letošních investičních akcí v oblasti rekonstrukcí vodovodní sítě v Opavě. Oprava s sebou přinese významné dopravní omezení.

„Důvodem rekonstrukce litinového páteřního řadu a litinových rozváděcích řadů a propojů z období 1950 – 1976 je rekonstrukce povrchu Krnovské ulice ze strany Ředitelství silnic a dálnic,“ řekl technický ředitel Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava (SmVaK) Martin Veselý.

Pro řidiče to znamená od 2. května omezení na několik měsíců.

„Ze směru od centra bude platit zákaz vjezdu pro vozidla nad 3,5 tuny. Omezení nebude platit pro integrovaný záchranný systém (IZS), městskou hromadnou dopravu (MHD) a dopravní obsluhu. Na této trase budou z důvodu regulace dopravy umístěny ve dvou místech semafory,“ uvedl mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

V opačném směru budou mít povolen vjezd pouze vozidla MHD a IZS, všechna ostatní vozidla včetně osobních vozů si budou muset zvolit objízdnou trasu, a to právě podle váhy.

Pro osobní i nákladní automobily jedoucí z Bruntálu či Krnova ve směru na Olomouc bude platit objížďka z kruhového objezdu na Vančurovu ulici a ve směru na Ostravu povede objížďka pro dopravu do 3,5 tuny po ulicích U Náhonu – Rybářská – Nákladní.

Nákladní automobily ze stejného směru pojedou objízdnou trasou z kruhového objezdu v Jaktaři na ulici Palhaneckou, z opačného směru od Ostravy, Bílovce i Hradce nad Moravicí povede trasa přes Vrchní rovněž na kruháč v Jaktaři.

Areál magistrátu bude dostupný z ulice Vančurovy, příjezd od Krnovské nebude možný. Výjezdy z ulic, které ústí na Krnovskou v opravované části (Bochenkova, Mařádkova, Hany Kvapilové a Kasárenská), budou pro maximálně třiapůltunová vozidla upraveny příkazem pokračovat ve směru z centra pryč.

„Tato rekonstrukce není naší investiční akcí, avšak vnímáme, že už bylo na čase k ní přistoupit. Chtěl bych požádat občany města a především řidiče o shovívavost,“ uvedl náměstek primátora Josef Stiborský.

Společnost SmVaK do rekonstrukce investuje téměř 39 milionů korun. Dopravní omezení na Krnovské ulici potrvá do konce října letošního roku.

Netradiční módní přehlídka v Ostrožné ulici.
OBRAZEM: Ostrožná zažila netradiční módní přehlídku. Podívejte se!
Otevírání turistické sezony Opavského Slezska v Městských sadech si nenechala ujít spousta lidí.
Turistickou sezonu zahájil v Opavě prezident Masaryk