Kolony, dopravní zácpy, nervy řidičů na pochodu. To je každodenní realita v ranní a odpolední špičce při průjezdu Opavou. Svůj lví podíl na tom měla také Krnovská ulice, kde platil od konce dubna pouze jednosměrný provoz. Auta, která mířila z Bruntálu nebo Krnova do centra, musela jet objížďkami. To se nyní změní.

„Od konce září dojde k úpravě dopravních omezení, která platí v Krnovské ulici. Již byla dokončena oprava vodovodů a kanalizací, tudíž bylo možné v úseku od kruhového objezdu ve Vančurově ulici po most přes řeku Jaktarku zobousměrnit provoz pro vozidla do 3,5 tuny,“ uvedla Anna Sotolářová z tiskového oddělení magistrátu. Co se práce na opravě mostu týká, tak tady zůstává provoz pořád řízen semaforem, toto má trvat do konce října.

Objížďkou po Žižkově? Ani to nezkoušejte

Pokud by se řidiči chtěli tomuto místu vyhnout a mají v plánu jet objížďkou po Žižkově ulici, mají ale smůlu. V úseku od Víceúčelové haly po křižovatku s Jaselskou ulicí je totiž Žižkova od 29. září do 31. října komplet neprůjezdná. Má se tady pracovat na nové cestě, která propojí Žižkovu s Krnovskou.

„Pro aktuální informace doporučujeme sledovat web města, sekci Doprava, kde je přehled dopravních omezení každý pátek aktualizován,“ dodává.