V současné době na pozemku probíhají přípravné práce, které jsou nezbytné pro zahájení hlavní stavební činnosti. Ty už budou pokračovat podle aktualizovaného časového harmonogramu," říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Stavba rondelu na Krnovské ulici omezí do 30. září i provoz na Vančurově ulici. Nákladní vozy budou odbočovat až na Krnovské ulici a vozidla do 3,5 tuny budou odkloněna na ulici Prokopa Holého a Šeděnkovu s výjezdem na ulici Krnovská.

Nákladní doprava od Krnova a Bruntálu povede z jaktařského rondelu přes ulice Palhanecká, Rolnická a Vrchní. Provoz vozidel z městského centra ve směru na Krnov a Bruntál povede po Krnovské ulici bez omezení.

O záměru na vybudování okružní křižovatky ulic Vančurova a Krnovská se hovořilo zhruba patnáct let. Na začátku vznikla studie a od té doby panovalo ticho.

V září 2012 byla znovu zahájena jednání o financování stavby a v listopadu 2014 zkomplikovaly situaci požadavky společnosti ČEZ Distribuce. Pro Ředitelství silnic a dálnic nebyly akceptovatelné a vyžádaly si nová jednání. Loni v červnu zahájilo Ředitelství silnic a dálnic konečně výběrové řízení na zhotovitele stavby a konkrétní termín zahájení prací byl stanovený na říjen.

Vybudování kruhového objezdu je první fází konečné vize, které zahrnuje propojení této lokality s Žižkovou ulicí, tedy se sportovišti a s víceúčelovou halou v Městských sadech. V původním návrhu byla stavba benzínové pumpy, kiosku, tří oboustranných stáčecích míst, myčky osobních vozů a ostrůvku s vysavačem i parkovací plochy.