V současné době probíhají na pozemku jen přeložky inženýrských sítí.

Práce na vybudování rondelu, po kterém měly podle původního plánu už od letošního dubna jezdit auta, jsou totiž pozastavené. Na budoucí rondel se stále lepí smůla. V listopadu roku 2014 práce zhatila série jednání se společností ČEZ Distribuce, jejíž požadavky nemohlo Ředitelství silnic a dálnic akceptovat.

Nyní je nutné řešit a hlavně vyřešit nečekaně vyplývající vícepráce. Termín zahájení vlastní výstavby rondelu závisí na tom, kdy bude ohledně této záležitosti jasno.

Stavba si od motoristů vyžádá další porci trpělivosti v souvislosti s nutným dopravním omezením. Čeká je série částečných uzávěr až po úplnou uzávěru při finalizaci asfaltových povrchů okružní křižovatky. „Vzhledem k pozastavení prací do doby vyřešení zmíněného problému nejsme zatím schopni termín zprovoznění okružní křižovatky specifikovat," potvrzuje tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Vybudování kruhového objezdu je první fází konečné vize města, zahrnující propojení této lokality s Žižkovou ulicí, tedy se sportovišti a s víceúčelovou halou v Městských sadech. V návrhu společnosti Benzina je stavba benzínové pumpy, kiosku, tří oboustranných stáčecích míst, myčky osobních vozů a ostrůvku s vysavačem. Počítáno je rovněž s parkovací plochou pro osobní vozy.