Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ulice stále zůstávají bez kanalizací a světel

O zasíťování ulic Lužická, Procházkova a K Moravici v opavských Kylešovicích se mělo jednat ve úterý na schůzi Spolku pro civilizované bydlení. Náměstek Dalibor Halátek (Změna pro Opavu), v jehož dikci je řešení tohoto problému, na ni z důvodu nemoci nedorazil.

1.2.2017
SDÍLEJ:

Mnoho let se potýkají majitelé domů v ulicích Lužické, Procházkově a K Moravici se zasíťováním komunikací vedoucích kolem jejich nemovitostí. Chybí zde napojení na kanalizaci a elektrickou energii. Povrch cest je pak v dezolátním stavu.Foto: DENÍK / David Beinhauer

Problém s rozbitými komunikacemi, absencí světel a kanalizace řeší obyvatelé v dané části Kylešovic už několik let. Posunout se měli na základě schůze s náměstkem opavského primátora Daliborem Halátkem. Ten na ni nedorazil, písemně se však vyjádřil k hlavním bodům dané problematiky.

„Co se týká územního řízení na celou lokalitu, jsou všechny nedořešené věci již vyřešeny a dokumentace je zkonzultována se stavebním úřadem kvůli vydání rozhodnutí," sdělil k tématu Halátek s tím, že územní rozhodnutí má být k dispozici do konce dubna.

Vedení města již v minulosti přislíbilo obyvatelům v této lokalitě investici na zasíťování ve výši 6 milionů korun. Ta však může být čerpána nejdříve v roce 2018.

Předseda Spolku za civilizované bydlení Tomáš Verner nahlíží na postoj města k tomutu problému kriticky. Dle jeho názoru investuje městské vedení raději do velkých projektů, než aby řešilo skutečné potřeby jeho obyvatel.

„Zatímco si vedení města plánuje postavit stamilionový pomník v podobě nového bazénu, tak na výrazně skromnější a potřebnější investice prostředky uvolnit nechce. Naše ulice tak zůstávají bez kanalizací a osvětlení," sdělil k tématu Verner a pokračoval:

„Je pěkné, že bude územní rozhodnutí vydáno v dubnu, ale do té doby se zde v podstatě vůbec nic dít nebude. Od primátora a jeho náměstků chodí neustále jen sliby a ujišťování. Realný posun však nenastává."

V rámci dialogu mezi Halátkem a Spolkem za civilizované bydlení došlo také na téma Pocitové mapy. „V rámci dané lokality není v Pocitové mapě žádná disproporce či místo s výrazným negativním dopadem," sdělil k výsledkům ankety Halátek.

Verner výsledky ankety zpochybnil: „Buďto to obyvatele Opavy vůbec nezajímá, nebo je zde určitá politická vůle, která zametá problémy města pod koberec včetně toho našeho."

Spolek za civilizované bydlení vyzval náměstka Halátka k dalšímu osobnímu setkání. To má proběhnout po únorovém zasedání městského zastupitelstva. Na tom se chystá Verner vystoupit a prezentovat současnou životní situaci na ulicích Lužická, Procházkova a K Moravici.

„Náš spolek má vůli s městem o problému konstruktivně hovořit. Vedení města se tomu však vyhýbá. Skupinového jednání se zatím nezúčastnili ani primátor Radim Křupala, ani jeho náměstek Dalibor Halátek."

David Beinhauer

Autor: Redakce

1.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Radar. Ilustrační foto.

Na příliš rychlé řidiče budou v Hlučíně dohlížet další radary

Po rekonstrukci mají v domě na Horním náměstí vzniknout byty 4+1.
8

Vzniknou na „Horňáku“ nové byty?

Čtyřem obcím byly přiklepnuty dotace, dohromady skoro šest milionů

Nová víceúčelová hřiště, tělocvičny nebo oprava stávajících. Na to se mohou těšit v Melči, Šilheřovicích, Sudicích a Oldřišově.

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení