Opavané mohou očekávat historický průvod s názvem Setkání věků, koncerty kapel v čele se skupinami Kryštof nebo Jelen a také dobré jídlo a pití. V nabídce bude pivní speciál, uvařený právě k tomuto významnému výročí nebo upomínkové předměty s logem oslav, které by Opavané neměli ve svém kalendáři přehlédnout. Začnou v pátek 24. května od 16 hodin právě průvodem, který povede z Dolního náměstí centrem kolem Hlásky, po Krnovské na Jaselskou ulici a skončí v Městských sadech.

Dostaví se i významné osobnosti

Chybět v průvodu nebude král Přemysl Otakar I., jehož podpis v roce 1224 přidělil Opavě městská práva, se svou družinou a doprovodem. Dostaví se však i další významné osobnosti města, například Petr Bezruč, Joy Adamsonová, Max Breda nebo David Weinstein.

Opava se bude opět zelenat.
Opava vysází zeleň v centru do přenosných betonových květináčů

Ve druhé části průvodu se představí současné kulturní instituce, školy, zájmové spolky, Slezské divadlo, Základní umělecká škola, Středisko volného času, Slezské zemské muzeum, firmy a společnosti. Po skončení průvodu vystoupí zpěvák P.E.T.R. a po něm kapela BUTY.

V sobotu vystoupí známé kapely

Na hlavní scéně u Stříbrného jezera budou koncertovat skupiny Kryštof, Čechomor, Jelen a Majk Spirit. Základní vstupné do areálu u Stříbrného jezera je 600 korun, senioři, děti a držitelé průkazu ZTP/P dostanou slevu a děti do 120 cemtimetrů mají vstup zdarma. Vstupenky jsou k mání na adrese www.ticketportal.cz, s prodejem zájemcům pomohou pracovníci turistického informačního centra. Vedlejší scéna v Městských sadech bude zdarma.

PČR žádá veřejnost o součinnost při objasnění příčin nehody v Malých Hošticích na Opavsku.
Pomůžete policii? Hledají se svědci dopravní nehody v Malých Hošticích

Děti pozdraví svým vystoupením Karol a Kvída i Michal Nesvadba, chybět nebudou oblíbené atrakce, známé z opavských dětských dnů, kolotoče ani občerstvení. Po dětském programu nastoupí BraAgas, Pokáč, Lenny nebo Middle of the Sandwich. Podrobný program a informace o dalších akcích spojených s výročními oslavami budou zveřejněné na www.opava800.cz nebo na sociálních sítích města Opavy.