Volba proběhla na zasedání zastupitelstva uplynulé pondělí. Volbu provázely dlouhé průtahy, jelikož bylo nutné nejprve pověřit jmenovací komisi. Kromě Jany Kašparové se odhodlali do nominace vstoupit také zástupci ODS, kteří navrhli svého kolegu Miroslava Krajíčka.

Ten však s kandidaturou nesouhlasil. „Já dělám jen smysluplné kroky ve svém životě, alespoň se o to snažím,“ obhajoval svůj krok usmívající se Krajíček. Kašparová se tak stala jediným kandidátem na funkci radní.

Z třiceti odevzdaných hlasů jich dostala šestadvacet platných.

Současní opavští radní
> primátor Zdeněk Jirásek (ČSSD)
> první náměstkyně primátora Pavla Brady (SOS pro Opavu)
> náměstek primátora Dalibor Halátek (SOS pro Opavu)
> náměstek primátora Daniel Žídek (ČSSD)
> Petr Baránek (SOS pro Opavu)
> Hana Brňáková (SOS pro Opavu)
> David Horák (ČSSD)
> Gabriela Mathiasová (SOS pro Opavu)
> Pavel Stehlík (SOS pro Opavu)
> Pavel Vágner (ČSSD)
> Jana Kašparová (SOS)

Tomáš Pustka

Poznámka Zuzany Urbánkové: I kdybyste spadli z Měsíce, poznáte je

Byla to jen taková drobnost, kterou mnozí ani nemuseli zaregistrovat. Když na pondělním zastupitelstvu navrhli členové ODS na funkci nového radního svého stranického kolegu Miroslava Krajíčka, předstoupil před mikrofon a s úsměvem prohlásil, že svou kandidaturu odmítá. Prý dělá jen smysluplné kroky.

Jeho ironická poznámka prošla bez povšimnutí. Sledovat zastupitele je zajímavé. I kdybyste spadli z Měsíce, podle chování, rétoriky, podle oblečení a podle bot bezpečně poznáte občanské demokraty, lidovce či komunisty. Mást vás snad může jen pár sociálních demokratů, kteří splývají s těmi občanskými.

Ti jsou stejně uhlazení, stejně přesvědčeni o své nepostradatelnosti i o tom, že všechno vědí a umí nejlépe. A tak to jde pořád dokola. Bez ohledu na to, kdo prohrál a kdo vyhrál volby. Zastupitelstvo je jako divadlo. Hraje stále stejný kus, jen herci si mění židle.