Myslbekova ulice patří ke klidným lokalitám Opavy, z jedné strany lemuje park na náměstí Svaté Hedviky. Navíc je krátká a nachází se na ní jen několik činžovních domů. Ve středu večer zde však musela zasahovat policie a záchranáři. Před jedním z nich totiž ležel šestapadesátiletý muž.

„Nejevil známky života. Utrpěl poranění hlavy. Posádky u muže detekovaly selhání srdeční činnosti a započaly resuscitaci. A to prostřednictvím srdeční masáže, umělé plicní ventilace a podáváním léků. Nutno bylo opakovaně použít také defibrilační výboje," popisoval tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl a vzápětí dodal:

„Po zhruba půl hodině se týmu podařilo obnovit činnost srdce postiženého a následně byl v kritickém stavu převezen na anesteziologicko-resuscitační oddělení Slezské nemocnice v Opavě." Lukáš Humpl pak ještě dodal: „Vzhledem k nejasným okolnostem události byla na místo přivolána i policie."

I přes veškerou snahu lékařů ovšem pacient následujícího dne zemřel.

Opavou se posléze začaly šířit spekulace, jestli se muž, který v jednom z vchodů v Myslbekově ulici bydlel, nestal obětí násilného trestného činu. Naše redakce se vypravila na místo a bližší informace se snažila zjistit od sousedů. „Vím, že tady policie ve středu večer byla, ale co zde hledala, to vůbec netuším," řekla jedna z obyvatelek zdejších domů.

Podobně na tom byli také její sousedi ze vchodu, kde dotyčný žil. „Celá ulice byla policií uzavřena. Co se tam ale stalo, to vážně nevím," tvrdil další obyvatel.

I když se na povrch dostalo několik verzí, přičemž podle některých z nich mělo být muži ublíženo úmyslně, policejní vyšetřování zatím nic takového neodhalilo. „Účast další osoby zatím nebyla zjištěna. Byla však nařízena soudní pitva," poznamenal tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Podle informací, které má naše redakce k dispozici, měl zemřelý být bezproblémový a nekonfliktní občan. Je tak možné, že si smrtelné zranění pádem na zem přivodil sám. Až pitva tak pomůže ukázat, jak k celé události mohlo dojít a jestli byl muž v inkriminovaný okamžik například pod vlivem alkoholu či drog.