O své členství ale přišla po vnitřním rozkolu buňky.

„Po mém krátkém působení jako platný člen hnutí ANO 2011 v Opavě a i přes velkou možnost stát se jím znovu jsem dospěla k rozhodnutí, že již nemám energii stále jen napravovat věci, které místní skupina pod vedením bývalého primátora Martina Vítečka udělala," okomentovala své rozhodnutí Simona Bierhausová.

Zaměřují se na rodiny a seniory

Ustavující schůze místního sdružení se zúčastnil i předseda hnutí Nezávislí František Zwyrtek. „Chceme především vystupovat v zájmu rodin s dětmi, dětí a seniorů tak, aby se Opava opět stala městem pro všechny lidi a ne pouze pro úzký okruh snaživců," tvrdí Simona Bierhausová.

Podle jejího vyjádření se hnutí v budoucnu nebrání spolupráci s žádným politickým subjektem za předpokladu, že půjde o obecně prospěšná opatření.

„Proti klientelizmu v politice je třeba bojovat tak, jak to už dlouho paní Bierhausová dělá," řekl nově zvolený místopředseda místního sdružení Nezávislí pan Antonín Bouda a doplnil, že veškeré aktuální informace o práci sdružení NEZ Opava bude možné získat z FB profilu a na webových stránkách, které se v tuto chvíli již chystají.