„Oceňování pedagogů má v Opavě dlouholetou tradici a dnešní den je důkazem, že máme spoustu vynikajících učitelů," řekla vedoucí odboru školství magistrátu města Opavy Andrea Štenclová. Náměstek primátora Josef Stiborský ve svém projevu hovořil o práci učitelů jako o velmi náročné, zodpovědné a mnohdy i nebezpečné.

„Profese pedagogů je dlouhodobě nedoceněná. Není to klišé, ale bohužel tristní realita. Materiální ocenění kantorů se sice zlepšilo, ale společenské ocenění této profese stále není na takové úrovni, jakou by si pedagogické poslání zasloužilo. Doufám, že aspoň v Opavě to až tak neplatí, důkazem čehož je i dnešní akce. Máme zájem, aby se o vynikající práci učitelů vědělo," uvedl Josef Stiborský.

Na slavnostním předávání ocenění k učitelům promluvil také opavský primátor Radim Křupala.

„Když jsem poslouchal profily dnešních oceněných, uvědomil jsem si, že mnozí z nich by si zasloužili i další významné ceny. Zejména ti, kteří pracují s postiženými dětmi. Všem takovým patří naše velké ocenění a poděkování," řekl v Městském domě kultury Petra Bezruče primátor Radim Křupala.

Letošní Den učitelů připadl na Velikonoční pondělí, a proto se oceňovalo až ve čtvrtek 7. dubna. Na tento den mimo jiné připadá 668. výročí vydání základní listiny Karlovy univerzity.

Oceněné pedagožky

MŠ Heydukova: Jolana Mezlová
MŠ Havlíčkova: Pavlína Spívalová
MŠ Riegrova: Bohdana Zemanová

MŠ Sedmikrásky: Dana Černá
ZŠ Boženy Něm.: Lenka Bahenská
ZŠ E. Beneše: Zuzana Sidunová

ZŠ Englišova: Miroslava Kudělová
ZŠ Kylešovice: Lenka Jurášová
ZŠ Mařádkova: Eva Zahelová

ZŠ Ochranova: Kamila Světlíková
ZŠ Otická: Zdeňka Kellnerová
ZŠ Riegrova: Eva Sonková

ZŠ Šrámkova: Alena Königová
ZŠ Vrchní: Monika Gracová
ZŠ Dostojevského: Lenka Kopřivová

ZŠ Slezs.odboje: Zuzana Melecká
ZŠ Havlíčkova: Hana Přiklenková
Pedagogicko-psychologická poradna : Karla Rozkošná

MŠ Eliška: Hana Adamičková
SVČ: Hana Montagová
ZŠ Nový svět: Milada Pazderníková

.