Potom už nastal čas k postupnému rozpečetění všech 393 pokladniček nejenom v Opavě, ale i v dalších městech a obcích regionu. Poslední pokladnička vydala svůj poklad v pátek 19. ledna. Z celkového výtěžku 2 767 351 korun měli pořadatelé velkou radost. Částku ještě zvýší výnos z online koledování, které bude ukončeno až 31. ledna.

Konečný výtěžek ze sbírky využije Charita Opava na pomoc seniorům a vážně nemocným pacientům, pro podporu chráněného zaměstnávání v charitních chráněných dílnách i pro lidi s mentálním, psychickým a zrakovým znevýhodněním a psychickým onemocněním. „Dík si zaslouží všichni, kteří se na Tříkrálové sbírce podíleli, ať už jako organizátoři, koledníci nebo dárci. Velmi si toho vážíme a věříme, že získané peníze budeme moci zúročit v další službě potřebným z našeho regionu,“ uvedla koordinátorka sbírky Marie Hanušová.

Natáčení nového koprodukčního filmu režiséra Bohdana Slámy s pracovním názvem Sucho.
Opavský rodák Bohdan Sláma natočil další film. Sucho

Tříkrálové koledování je tradičně velkou akcí, kterou někde žijí celé obce. Například ve Slavkově koledovalo celkem osmnáct skupinek, z toho 79 dětí. Po dlouhé pauze se koledovalo letos v Sádku i v Košeticích, kolednické skupinky přibyly též v Uhlířově. Na pokrytí celé Opavy nebyl nedostatek koledníků, ale i tak se jen v samotném městě vybralo 723 004 korun. Se zaplněním bílých míst na kolednické mapě pomohlo několik oddílů opavských skautů a některé základní školy. Intenzivně se do sbírky zapojily například ZŠ Vrchní, ZŠ a Praktická škola, Církevní základní škola sv. Ludmily nebo ZŠ I. Hurníka.

Ilustrační foto.
Tragická nehoda. Vlak mezi Opavou a Komárovem srazil člověka

„Pokud si říkáte, že byste příští rok byli rádi mezi koledníky, ozvěte se už teď. Poznačíme si vás a v pravý čas dáme vědět,“ vzkázala koordinátorka Marie Hanušová. Charita Opava se postarala, aby si koledování užili i obyvatelé domovů seniorů a některých sociálních zařízení. K tomu jim navíc připravila hudební vystoupení a další programy.